Realizované projekty

 • Životní prostředí
 • Doprava
 • Vzdělání a děti
 • Zdraví a péče
 • Volný čas a sport
 • Bezpečnost
 • Kultura
 • Úřad
Takto označené projekty byly spolufinancovány z fondů Evropské unie.
Celkový počet: nejméně 140
Na stránce:
 • Nová služebna Městské policie v Praze - Čakovicích
  V Praze – Čakovicích byla v polovině května 2010 slavnostně otevřena nová služebna městské policie. Městská policie má v této městské části poměrně dlouhou historii, začínalo se zde s jedním strážníkem, nyní zde slouží čtyři. Služebna městské policie je umístěna v přízemí domu v majetku městské části – naproti budově úřadu v Cukrovarské ulici.
 • Nová služebna městské a státní policie
  Společná služebna městské a státní policie byla v červenci 2008 otevřena v Uhříněvsi, na Novém náměstí.Po dlouhé době jsou v Praze 22 bezpečnostní složky opět kompletní. Do Uhříněvsi byla služebna přemístěna z Měcholup, kam byla před lety přestěhována právě z Uhříněvsi, vzhledem k havarijnímu stavu původní budovy. Na vybudování nového sídla obou policí se podílela radnice Prahy 22, objekt je v jejím vlastnictví, ale budován byl se sdružením prostředků; v budově nesídlí jen obě policie, ale i poliklinika. Celkově šlo o investici asi 48 milionů korun, na této částce se podílelo město i Policie ČR Praha. Na novém okrsku slouží 40 policistů.
 • Nová služebna na Praze 12
  V říjnu 2008 byla slavnostně předána zrekonstruovaná služebna MP Praha 12. Stávající budova městské policie již nevyhovovala příslušným normám, například pro sociální zařízení, ale hlavně nesplňovala podmínky pro práci strážníků. Proto bylo rozhodnuto, že bude budova zrekonstruovaná. V opravené služebně je nové zázemí pro sto strážníků včetně pánské a dámské šatny, kuchyňka, velká zasedací místnost k provádění instruktáží před nástupem do služby, technická místnost či garáž pro jízdní kola a služební motocykl.y
 • Nová sportovní hala
  Sportovní hala Radotín je nové bezbariérové sportovní zařízení určené sportovním klubům i veřejnosti. Byla slavnostně otevřena v září 2009. Součástí budovy je velká sportovní hala o rozměrech 26 x 44,5 metrů, kterou lze využít na všechny druhy sálových sportů, je zde horolezecká stěna, hřiště na basketbal, volejbal, badminton.sauna. Nachází se zde i ubytovna pro 21 osob, bar a klubovna s televizí a internetem. Divácká kapacita haly je 198 míst k sezení a cca 100 míst k stání.
 • Nová sportovní hala na Barrandově
  Nová víceúčelová hala X3M Aréna Barrandov byla slavnostně v květnu otevřena v areálu zdejší základní školy. Měla by sloužit zejména účelům florbalového klubu SSK Future a k pořádání ligových i prestižních mezinárodních turnajů. Slavnostního otevření se zúčastnil primátor hl. m. Prahy Pavel Bém.
 • Nová stříkačka pro hasiče ze Suchdola
  Novou cisternovou automobilovou stříkačku CAS 20 Renault v hodnotě 5,3 milionu korun dostal od hlavního města Prahy Sbor dobrovolných hasičů Suchdol. V současné době má Sbor dobrovolných hasičů Suchdol 70 členů a patří mezi nejvytíženější na území Prahy, jednotka byla nasazena při požáru skladu v tržnice v Libuši i požáru Průmyslového paláce.
 • Nová stříkačka pro kolovratské hasiče
  Novou cisternovou automobilovou stříkačku CAS 24 Scania v hodnotě 6,25 milionu korun dostali dobrovolní hasiči v Kolovratech. Zakoupilo ji hlavní město Praha jako příspěvek městské části Praha – Kolovraty na činnost Sboru dobrovolných hasičů. Kolovratští hasiči vyjíždějí často, během záplav v roce 1997 byli povoláni zastupovat pražský profesionální sbor na Moravě.
 • Nová třída v Denní jeslích a rekonstrukce
  V jediných jeslích v MČ Praha 8 byla na začátku roku 2010 otevřena nově zbudovaná třída v jeslích v Mirovické ulici v Kobylisích. Děti i jejich rodiče přivítala nově zrekonstruovaná třída s vesele pomalovanými zdmi, nové postýlky, koberce a hračky. Dále byl zrekonstruován prostor tělocvičny tak, aby byla zcela bezpečná pro hru dětí a aby se v ní mohlo vystřídat co nejvíce dětí, bylo vybudováno nové sociální zařízení na zahradě (dětské toalety a umývárna). Rekonstrukční práce navázaly na rozsáhlou rekonstrukci z roku 2009, ta zahrnovala výměnu oken a střechy, zateplení budov a novou fasádu. Velká terasa byla využita na vybudování zcela nového oddělení, čímž se kapacita jeslí rozšířila na stávajících 57 míst.
 • Nová zastávka u ZŠ Radotín
  Školní linka č. 561 jedoucí v trase Sídliště Zbraslav - Nádraží Radotín - Velká Chuchle od 1. září nově zajíždí až k radotínské základní škole. Do zastávky, která bude přímo před budouvou základní školy v ulici Loučanská přijede školní autobus v 7.32 hodin a dále bude pokračovat přes Nádraží Radotín po své původní trase do Velké Chuchle. Díky této změně bude zvýšena bezpečnost dojíždějících dětí ze Zbraslavi a Lahovic, které nyní už nebudou muset při cestě do školy přecházet rušnou Výpadovou ulici.
 • Nová školka v Bronzové ulici
  Starosta městské části David Vodrážka 1. září 2010 slavnostně otevřel rekonstruovanou budovu v Bronzové ulici na okraji Centrálního parku, kde dříve sídlil Dům dětí a mládeže. Zásadní rekonstrukce za 25 miliónů korun přetvořila původní „domeček“ na moderní a útulné prostory pro dvě nová oddělení mateřské školy pro padesát dětí. Bylo vybudováno zcela nové sociální zařízení, přípravna jídel, nové podlahy, elektroinstalace, vodovod a topení, objekt byl zateplen, byla vyměněna okna, instalována nová dřevěná fasáda. Byl také modernizován celý areál, kde vzniklo nové dětské hřiště a altánky pro děti.
 • Nové arboretum
  V Centrálním parku na pankrácké pláni mohou nově již nyní nalézt obyvatelé Prahy 4 u některých stromů napevno do země zapuštěné cedule s označením stromu a jeho charakteristikou. Radnice Prahy 4 totiž v parku buduje arboretum, které je určené školám a široké veřejnosti. Po konzultaci s odborníky bylo vybráno ze stávající zeleně 21 vhodných stromů, které už jsou označené, a dalších 21 stromů bude vysazeno.
 • Nové dopravní hřiště
  Nové dopravní hřiště u ZŠ Litvínovská 500 na Proseku patří mezi nejmodernější v republice. Děti si zde mohou v pozici řidičů i chodců trénovat zvládnutí tří základních dopravních situací – křižovatky řízené semafory, neřízené křižovatky a kruhového objezdu. Přijet mohou na vlastních kolech a tříkolkách, ale mohou si je také půjčit přímo na hřišti. Nechybí učebna, kde lze získávat teoretické zkušenosti o pravidlech silničního provozu.
 • Nové dopravní hřiště MŠ Poznaňská
  Mateřská škola v Poznaňské ulici v Bohnicích má nové dopravní hřiště. Bylo napojeno na stávající nevyužité chodníky a prostory v areálu školky. Na hřišti se nachází vodorovné a svislé značení - přechody pro chodce, přerušované a plné čáry a dopravní značky umístěné podle předpisů. Možné využívat i dalšími mateřskými školami.
 • Nové dětské dopravní hřiště
  Městská část Praha 16 otevřela v dubnu 2009 nové dětské dopravní hřiště. Slavnostního přestřižení pásky se ujal radní hlavního města Prahy pro oblast dopravy Radovan Šteiner společně s Karlem Hanzlíkem, starostou Městské části Praha 16. Lze si zde vyzkoušet simulovanou jízdu v provozu přes světelnou křižovatku, železniční přejezd, kruhový objezd či jednosměrnou komunikaci. Dopravní hřiště je určené nejen pro vzdělávání dětí v dopravní výchově, ale i pro širokou veřejnost, se nachází v areálu místní základní školy v Loučanské ulici.
 • Nové dětské hřiště U Draka
  Na místě již nevyhovujícího hřiště vyrostl moderní areál, původní plocha byla téměř dvojnásobně rozšířena s důmyslným využitím okolního terénu. Podle své dominanty se hřiště jmenuje U Draka – a drak s tubusem a skluzavkou je pravděpodobně i nejatraktivnějším herním prvkem.
 • Nové dětské hřiště U Vodárny
  Hřiště je nově pokryto bezpečnými umělými povrchy a rozděleno na části pro menší děti a pro starší návštěvníky. V prostoru určeném menším dětem se nachází nové pískoviště a dále řada rafinovaných herních prvků z akátového dřeva. Dominantou hřiště je impozantní dřevěná replika nedaleké vodárenské věže, která bude v této podobě sloužit dětem k prolézání, šplhání, klouzání a dalším hrám. Oddíl pro větší děti nabídne multifunkční hřiště pro míčové hry, prostor pro první pokusy na in-line bruslích a obrovskou trampolínu, která se jistě stane jedním z největších lákadel hřiště.
 • Nové hřiště na pétanque
  Nové hřiště se nachází v areálu bývalých technických služeb v Radotíně v ul. K Lázním, který byl zničen při povodních v roce 2002. V rámci obnovy území byly v listopadu 2006 zahájeny práce na revitalizaci tohoto areálu. Otevřeno bylo slavnostně v říjnu 2007 a rozšiřuje rekreační zónu, kde se dnes nachází hřiště na beach volejbal, antukové hřiště na volejbal a nohejbal a dětské hřiště.
 • Nové hřiště pro seniory v Řepích
  V zahradě u Centra sociálně zdravotních služeb v pražských Řepích vzniklo nové hřiště pro seniory. Během realizace projektu revitalizace dětských hřišť a víceúčelových sportovišť došla radnice městské části k tomu, že podobné hřiště zde chybí. Zahrada je otevřená veřejnosti, proto je možné hřiště využívat celotýdenně, je zde vybudováno i sociální zařízení toalety.
 • Nové komunitní centrum pro seniory
  Pro seniory a občany se zdravotním postižením otevřela radnice Prahy 6 nové komunitní centrum. Centrum se nachází v prostorách jídelny a zimní zahrady Domu s pečovatelskou službou ve Šlejnické ulici a seniorům nabídne zdarma pravidelný program. Hlavním záměrem je zapojit seniory do aktivizačního programu, podpořit je v soběstačnosti a pomoci jim při předávání těchto dovedností a zkušeností dalším seniorům a spolubydlícím.
 • Nové kulturní centrum a informační kancelář na Spořilově
  Od dubna 2008 je v provozu nové kulturní centrum a informační kancelář na Spořilově. Nachází se v prostorách bývalého kina Sigma v ulici Hlavní. Kulturní centrum nabízí zajímavé programy divadelní i hudební. Klienti informačního centra zas získají informace týkající se chodu úřadu, mohou si zde vyzvednout formuláře či žádosti nebo si nechat ověřit pravost podpisů a listin. K dispozici jsou také služby projektu Czech POINT, tedy výpisy z katastru nemovitostí, výpisy ze živnostenského rejstříku, výpisy z obchodního rejstříku a výpisy z rejstříku trestů. Úřední doba informačního centra Hlavní je v pondělí a ve středu od 8 do 18 hodin, v úterý a ve čtvrtek od 8 do 16 hodin a v pátek od 8 do 13 hodin.
Celkový počet: nejméně 140
Na stránce: