Realizované projekty - Praha 16

 • Životní prostředí
 • Doprava
 • Vzdělání a děti
 • Zdraví a péče
 • Volný čas a sport
 • Bezpečnost
 • Kultura
 • Úřad
Takto označené projekty byly spolufinancovány z fondů Evropské unie.
Celkový počet: 9
Na stránce:
 • Fotovoltaické elektrárny pro základní školu
  Realizovaný projekt fotovoltaické elektrárny o výkonu 50,16 kWp na budovách školy pokrývající cca 50 % spotřeby elektrické energie základní školy a školní jídelny v Loučanské ulici je příspěvkem radnice MČ Praha 16 k ochraně životního prostředí. Vedle šetrného přístupu k přírodě bude mít obnovitelný zdroj energie (OZE) vliv i na pedagogický proces. Školní fotovoltaické články podpoří i vztah žáků k udržitelnému rozvoji.
 • Mateřská škola má dvě nové třídy
  Podobně jako v jiných městských částech i v Radotíně byl počet podaných přihlášek do MŠ vysoko nad kapacitou předškolních zařízení v jejich dosavadní podobě. Proto se MČ Praha 16 rozhodla vyhovět zvýšenému zájmu rodičů o umístění dětí do mateřských škol a pro letošní školní rok 2010/2011 zažádala o navýšení kapacity své mateřské školy z původních 255 na 310 dětí, tedy bylo třeba reálně najít prostor pro dvě nové třídy. Prostory byly nalezeny v budově bývalých jeslích, přes léto proběhla rekonstrukce uvolněných prostor, byly vybudovány další dvě třídy školky pro celkem 40 dětí a veškeré potřebné sociální zázemí. V V příštích letech, s výstavbou radotínského centra, se počítá, že bude postupně adaptována celá budova bývalých jeslí na mateřskou školu.
 • Nová hasičská zbrojnice a vybavení
  Dobrovolní hasiči v Radotíně dostali nejen cisternovou automobilovou stříkačku a automobilový žebřík, ale také nové zázemí. V Radotíně totiž byla otevřena nová požární stanice Hasičského záchranného sboru hl.m. Prahy, kterou financovala Praha a kterou užívají společně profesionální i dobrovolní hasiči a také záchranná zdravotnická služba.
 • Nová služebna MP v Radotíně
  Od poloviny dubna 2008 najdou občané správního obvodu Prahy 16 městské strážníky v nové služebně v Radotíně. Pracoviště stálé služebny městské policie se ale do Radotína přestěhovalo již v lednu 2008, kdy původní zbraslavské sídlo v Žabovřeské ulici bylo z důvodu nevyhovujícího až havarijního technického stavu uzavřeno. V přízemí objektu je přítomna stálá služba, na kterou se v krizových situacích mohou kdykoliv obrátit občané z Lipenců, Lochkova, Radotína, Velké Chuchle nebo Zbraslavi.
 • Nová sportovní hala
  Sportovní hala Radotín je nové bezbariérové sportovní zařízení určené sportovním klubům i veřejnosti. Byla slavnostně otevřena v září 2009. Součástí budovy je velká sportovní hala o rozměrech 26 x 44,5 metrů, kterou lze využít na všechny druhy sálových sportů, je zde horolezecká stěna, hřiště na basketbal, volejbal, badminton.sauna. Nachází se zde i ubytovna pro 21 osob, bar a klubovna s televizí a internetem. Divácká kapacita haly je 198 míst k sezení a cca 100 míst k stání.
 • Nová zastávka u ZŠ Radotín
  Školní linka č. 561 jedoucí v trase Sídliště Zbraslav - Nádraží Radotín - Velká Chuchle od 1. září nově zajíždí až k radotínské základní škole. Do zastávky, která bude přímo před budouvou základní školy v ulici Loučanská přijede školní autobus v 7.32 hodin a dále bude pokračovat přes Nádraží Radotín po své původní trase do Velké Chuchle. Díky této změně bude zvýšena bezpečnost dojíždějících dětí ze Zbraslavi a Lahovic, které nyní už nebudou muset při cestě do školy přecházet rušnou Výpadovou ulici.
 • Nové dětské dopravní hřiště
  Městská část Praha 16 otevřela v dubnu 2009 nové dětské dopravní hřiště. Slavnostního přestřižení pásky se ujal radní hlavního města Prahy pro oblast dopravy Radovan Šteiner společně s Karlem Hanzlíkem, starostou Městské části Praha 16. Lze si zde vyzkoušet simulovanou jízdu v provozu přes světelnou křižovatku, železniční přejezd, kruhový objezd či jednosměrnou komunikaci. Dopravní hřiště je určené nejen pro vzdělávání dětí v dopravní výchově, ale i pro širokou veřejnost, se nachází v areálu místní základní školy v Loučanské ulici.
 • Nové hřiště na pétanque
  Nové hřiště se nachází v areálu bývalých technických služeb v Radotíně v ul. K Lázním, který byl zničen při povodních v roce 2002. V rámci obnovy území byly v listopadu 2006 zahájeny práce na revitalizaci tohoto areálu. Otevřeno bylo slavnostně v říjnu 2007 a rozšiřuje rekreační zónu, kde se dnes nachází hřiště na beach volejbal, antukové hřiště na volejbal a nohejbal a dětské hřiště.
 • Základní škola má nová sportoviště
  Nové víceúčelové hřiště o rozměrech 26 x 13 m s umělým povrchem a 35 m dlouhá běžecká dráha s doskočištěm pro skok daleký nahradily původní staré asfaltové hřiště na starém školním dvoře u budovy I. stupně ZŠ Loučanská. Součástí investiční akce byla i realizace 70 metrů dlouhé běžecké třídráhy, také s doskočištěm, v areálu II. stupně v prostoru za tělocvičnou. Zajímavostí je, vedle doby výstavby, která trvala pouhých 22 dní, podkladový materiál: pod finální 13mm vrstvou není asfalt, ale gumový granulát smíchaný se štěrkem. Radotín tak získává další prostor pro aktivní využití času. Nové hřiště nebude určitě pouze pro žáky školy, ale pro všechny občany, kteří budou mít zájem tento prostor využívat.
Celkový počet: 9
Na stránce: