Realizované projekty - Praha 3

 • Životní prostředí
 • Doprava
 • Vzdělání a děti
 • Zdraví a péče
 • Volný čas a sport
 • Bezpečnost
 • Kultura
 • Úřad
Takto označené projekty byly spolufinancovány z fondů Evropské unie.
Celkový počet: 12
Na stránce:
 • Digitalizace RTG pracovišť Polikliniky Jarov a Olšanská
  Nahrazení manuálního postupu vzniku rentgenových snímků za digitální přineslo zrychlení snímkování a podstatné zvýšení přesnosti, kvality a rozlišení rtg snímků. Díky tomu je kvalifikovanější a přesnější popisu snímků a následně stanovení vhodné léčby. Odstraněním chemických kroků z procesu vzniku rentgenového snímku se šetří životní prostředí.
 • Digitalizace kina Aera
  Biograf, který je vedle řady nezávislých filmových projektů a festivalů znám třeba pravidelnými přenosy představení z londýnské Metropolitní opery, nezapomíná ve svém programu ani na zvýhodněné projekce pro seniory, filmy pro školy, odpoledne pro rodiny s dětmi a nově přidává dopolední promítání pro maminky s malými dětmi byl za podpory MČ Praha 3 a Státního fondu na podporu a rozvoj české kinematografie, digitalizován. Zastupitelé třetí městské části přispěli bezmála jedním milionem korun tomuto oblíbenému kinu na nákup moderního dataprojektoru. Bez této investice by oblíbený nezávislý biograf nejspíše do tří let zanikl. Kino Aero tak bude moci i nadále nabízet kvalitní filmy za dostupné ceny a v nejmodernější projekci.
 • Dětské hřiště Pod kapličkou nově vybaveno
  Hřiště bylo znovu otevřeno v polovině března 2010 . Vedle herních prvků a brouzdaliště je nově vybaveno také veřejnými toaletami. Radnice tak reagovala na připomínky rodičů dětí, kteří označili nepřítomnost toalet za jeden z největších nedostatků hřišť v třetí městské části. Nové toalety tak nahradily zastaralé WC, navíc je zařízení vybaveno přebalovacím pultem, umývárnou a má bezbariérový přístup.
 • Modernizace RTG v Nemocnici na Žižkově
  Nové rentgenové vybavení zvyšuje kvality zdravotní péče zkvalitnění služeb poskytovaných v oblasti radiodiagnostiky. Vyšší kvalita rtg snímků vede následně k stanovení vhodného postupu léčby pacienta. Modernizace přístrojového vybavení snížuje také radiační zátěže na pacienta a urychluje vznik snímku.
 • MŠ Vozová má novou zahradu
  Zbrusu nová zahrada plná skluzavek, prolézaček a dalších herních prvků včetně umělého potůčku čekala první školní den na děti z mateřské školy Vozová. Pro děti byla navržena na pozemku okolo školky opravdu dětská zahrada plná originálních prvků, které důmyslně využívají svažitého terénu. Každý pavilon mateřské školy má nyní svoje vlastní hřiště, včetně hřišťátka na košíkovou a domečku, takže si zahradě mohou hrát děti ze všech oddělení zároveň. Místo se našlo i na divadelní podium, největší radost měly ale děti z umělého potůčku s mlýnkem a stavidly.
 • Nejmodernější ekoškola otevřena
  V září 2010 byla ZŠ Chelčického znovu otevřena po rozsáhlé rekonstrukci; ta probíhala o loňských a letošních prázdninách a částečně i za provozu v minulém školním roce, a budova teď splňuje nejmodernější pravidla energeticky úsporné budovy. Čtyři navzájem propojené pavilony základní školy byly kompletně zrekonstruovány a zatepleny tak, aby vyhovovaly nejmodernějším energetickým auditům. Na plochou střechu budovy byla instalována fotovoltaická elektrárna s výkonem 21 kWp, která pokryje podle předpokladů projektanta více než třetinu energetické spotřeby budovy. Objekt byl kompletně zateplen, v rámci rekonstrukce bylo 352 dosluhujících oken a 14 energeticky nevyhovujících dveří nebo dveřních sestav vyměněno za moderní plastové sestavy se špičkovými izolačními vlastnostmi.
 • Náměstí Jiřího z Lobkovic v novém
  V rámci projektu Pro zdravé město za téměř 4,7 milionu korun bylo zrevitalizováno náměstí Jiřího z Lobkovic. Bylo zde vysázeno 54 nových stromů, především akátů a lip, které k tomuto náměstí neodmyslitelně patří. Dále bylo vystavěno 635 čtverečních metrů chodníků a parkovacích ploch. Celková rekonstrukce náměstí byla naplánována tak, aby jak obnova zeleně, tak opravy chodníků probíhaly současně.
 • Národní památník na Vítkově po rekonstrukci
  Od října 2009 je veřejnosti přístupný Národní památník na Vítkově, kde Národní muzeum připravilo expozici české a československé státnosti. Národní muzeum památní převzalo v roce 2001 a cílem dvouleté rekonstrukce bylo i snahou Památník rehabilitovat a revitalizovat. Kromě stálé expozice Křižovatky českých a československých dějin se v nově otevřené budově konají divadelní či filmová představení, je tu nová kavárna s půvabnou vyhlídkou na město a také vyhlídková terasa, která otevírá úžasný panoramatický pohled na Prahu.
 • Palečkova předškolka
  Mateřské centrum Paleček spolu s městskou částí nabízí pomoc rodičům malých dětí. V rámci nového projektu bude využívat pro dopolední hlídání předškoláků prostory školních družin. Školka bude otevřená čtyři dny v týdnu, od 7.30 do 12.00 hodin a je určena dětem ve věku od dvou a půl do čtyřech let. Program povede profesionální pedagog, kromě družiny budou děti využívat i hernu, střešní terasu a školní tělocvičnu. Rodiče mohou pro předškoláky využít i nabídky stravování ve školní jídelně.Denní program školky e přizpůsoben především potřebám dětí, vždy mají dostatek času na volnou hru, část dne je věnován řízeným činnostem.
 • Rekonstrukce auly ZŠ a MŠ Jaroslava Seiferta
  Od 1. června 2010 probíhá pod vedením restaurátorů rekonstrukční práce v aule Základní školy a mateřské školy Jaroslava Seiferta. Celá budova je pro své historické a architektonické kvality vedena jako nemovitá kulturní památka a památkově chráněná je tedy také školní aula. V aule bylo zachováno původní architektonické rozvržení, štukování a historické parkety. Rekonstrukční práce v aule, které podle vyjádření odboru památkové péče Magistrátu hlavního města Prahy mohou provádět pouze restaurátoři s povolením ministerstva kultury, potrvají přibližně šest měsíců, tj do konce roku 2010.
 • Rekonstrukce dětského hřiště na Parukářce
  Kompletně zrekonstruované hřiště pro děti od 3 do 12 let nabízí nové a originální herní prvky, třeba dřevěný domek na pružinách, vláček, klouzačky, kolotoč, hrazdu, pružinové houpačky a pro větší děti lanovou pyramidu a lanovku. Maminky potěší altánek, kam se mohou schovat před deštěm, a dostatek zastíněných laviček. Celé hřiště je oploceno a na noc se zamyká.
 • VŠE - Operační program Praha- Adaptabilita
  Realizovány projekty týkající se rozvoje a podpory vzdělávání mladých vědeckých pracovníků , certifikace a prohloubení znalostí studentů a vyučujících, inovace studijních oborů, zavedení nového oboru Finanční inženýrství, rozvoje znalostí a kompetencí oblasti řízení projektů.
Celkový počet: 12
Na stránce: