Zahájení výstavby je naplánováno na první čtvrtletí roku 2014 a dokončení projektu na třetí čtvrtletí 2016. Architektonický design hotelu je dílem MS Architekti, design interiéru navrhl Jacques Garcia. Hlavním inženýrem projektu je Jiří Knop, MBA.

Má být jedním z nejlepších

„Jsme si vědomi toho, jak unikátní polohu má budoucí hotel. Naším cílem je sladit design hotelu s neopakovatelnou historickou atmosférou města Prahy, a proto spolupracujeme s architekty a designéry, kteří mají ve svém referenčním portfoliu významné renovace budov v historických centrech měst. Tento projekt bude milníkem v oblasti luxusního ubytování v Praze, jenž stále zůstává dominantní cílovou destinací v rámci České republiky,“ řekl David Halfi, ředitel společnosti AKROTERION. 

Dobré reference

Mezi mnohé projekty společnosti MS Architekti patří například Grand Hotel Bohemia, Hotel Mejstřík, Crowne Plaza, Buddha Bar nebo Iron Gate Hotel v Praze. Interiérový designér Jacques Garcia je jedním z předních architektů známých po celém světě svými současnými návrhy interiérů pařížských hotelů, jako je Hilton Arc de Triumph a Le Fouquet's Barriere, dále hotelů Metropole v Monte Carlu, NoMad v New Yorku a mnoha dalšími.

Nejen pro hosty

Kromě pokojů a apartmá pro hotelové hosty projekt nabídne široké veřejnosti wellness, obchody, restauraci o kapacitě 180 míst a konferenční prostory na ploše téměř 600 m2.

Čeká se na stavební povolení

Developer si cení profesionální součinnosti se samosprávnými úřady hl. m. Prahy. Veškeré činnosti spojené s projektem jsou prováděny ve spolupráci s Národním památkovým ústavem, odborem památkové péče a dalšími příslušnými odbory pražského magistrátu a MČ Praha 1. V současné době se developer soustřeďuje na zpracování dokumentace potřebné pro změnu stavebního povolení.