Je to obrovský úspěch, ze kterého budou mít prospěch všichni Pražané,“ prohlásil náměstek primátorky a radní pro oblast dopravy a evropských fondů Petr Dolínek. V novém multifondovém programu se počítá s více než 403 miliony eur (cca 11 miliard českých korun), které budou směřovat do oblastí výzkumu, vývoje a technologických inovací, energetických úspor a lepší veřejné dopravy, sociálního začleňování a boji proti chudobě a oblasti vzdělávání.

„Schválení operačního programu v této podobě je obrovským úspěchem a zároveň velkou výzvou. Jednoznačně přispěje k dalšímu efektivnímu rozvoji naší metropole a naším prioritním úkolem bude nyní vše dobře připravit, aby čerpání probíhalo bez problémů a peníze směřovaly do projektů, které budou pro město skutečně přínosné,“ říká Petr Dolínek a dodává: „Zaměříme se na to, jak maximálně zefektivnit celý proces čerpání od podání žádostí až po faktické čerpání a rovněž kontrolní proces.“

Operační program Praha – pól růstu ČR, který je postaven na konceptu tzv. SMART CITIES, představuje novinku v oblasti Evropských strukturálních a investičních fondů (ESI fondů), jelikož umožní financování projektů jak z Evropského sociálního fondu, tak z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Z 50 procent bude spolufinancován z národních zdrojů.