Obsahem semináře bude seznámení žadatelů se změnami v podmínkách vyhlášeného programu oproti předcházejícímu období, podrobné představení formuláře žádosti, informace o nejčastějších chybách žadatelů při podání žádosti a další informace, vedoucí k úspěšnému podání žádosti v tomto programu. V závěru semináře pak proběhne diskuse formou odpovědí na otázky účastníků k projednávané problematice.

Seminář bude s ohledem na pandemickou situaci opět organizován formou webináře přes službu Cisco Webex pod následujícím odkazem: https://prahaeu.webex.com/prahaeu/onstage/g.php?MTID=e9a36d9149d303bcbbd76b65b55095a79

Na webinář není nutné se předem registrovat. Vstup do webináře bude účastníkům umožněn 15 minut před jeho zahájením. Při vstupu do webináře je účastník povinen uvést svoje jméno, příjmení a do závorky za příjmení název žadatele (organizace), kterého zastupuje. Organizátor je  oprávněn přihlášeného účastníka bez uvedení těchto údajů z webináře vyloučit. Kapacita webináře je celkem 1 000 účastníků, a proto v tomto případě organizátor umožní vstup za organizaci vždy maximálně 2 zástupcům. Při vstupu na webinář nebude vyžadováno žádné heslo události.

Omlouváme se za vzniklé komplikace a těšíme se na Vaši účast!

Pozvánka