Z přebytku rozpočtu podporujeme výstavbu a rekonstrukce škol

Z přebytku rozpočtu podporujeme výstavbu a rekonstrukce školRada hlavního města Prahy schválila návrh na přerozdělení více jak 300 milionů korun z přebytku hospodaření mezi městské části a střední školy zřizované přímo hlavním městem. Na návrhu, o kterém Rada rozhodovala, spolupracovaly radní pro školství a evropské fondy Irena Ropková a náměstkyně pro finanční politiku Eva Kislingerová.

„V roce 2015 hlavní město Praha hospodařilo s přebytkemrozpočtu ve výši 11,4 miliardy Kč. Tento pozitivní výsledek proto umožnil reflektovat požadavky starostů městských částí Prahy a uvolnit další finanční prostředky na investice do mateřských a základních škol a do oblasti sportu, podporující tělesné aktivity jejich žáků,“ uvedla po jednání Rady náměstkyně Eva Kislingerová.

Bezmála 220 milionů korun získaly městské části na výstavbu a rekonstrukce mateřských a základních škol, případně jejich sportovního zázemí. Nové mateřské školy se tak dočkaly například městské části Praha Zličín či Praha 14, rekonstrukce základních škol proběhly mimo jiné v městské části Praha Štěrboholy, v městské části Praha Velká Chuchle byla rozšířena stávající Základní škola Charlotty Masarykové a Základní škola Edvarda Beneše. Celkem bylo podpořeno sedm projektů z oblasti mateřských škol a dvacet dva projektů z oblasti základních škol v souhrnu částkou 188 milionů korun.

„Budování nových kapacit v předškolním a základním vzdělávání je prioritou naší koalice. Již druhá vlna dotací pro městské části významně přispěje k zlepšení současného stavu, kdy se zejména v okrajových částech Prahy potýkáme s výrazným nedostatkem míst,“ uvedla radní Irena Ropková.

Další městské části se tak dočkaly výstavby či rekonstrukce sportovního zázemí. Na celkem šest projektů z oblasti podpory sportu na školách městských částí šlo z rozpočtu Prahy více jak 30 milionů korun. Přibližně 88 milionů korun pak získaly na investice do sportovního zázemí střední školy, které zřizuje přímo hlavní město Praha.