Co ji přimělo se aktivně zapojit do uklízení přírody a propagace celé akce? „Při tisícovkách naběhaných tréninkových kilometrů se pohybuji převážně v přírodě. Sníh sice většinu nepořádku milosrdně zakrývá, ale přesto je odpadků v lese víc než je zdrávo a občas nám i komplikují přípravu. Není výjimkou, když při jízdě ve stopě vytáhnu na hůlce třeba pet lahev nebo jiný předmět, který nemá v lese co dělat. Proto jsem sama už dříve odpadky ze stopy sbírala a podpořit akci Ukliďme svět, ukliďme Česko, především v osvětové rovině, mi přišlo jako prima nápad. Snad to trochu pomůže, aby toho nepořádku vznikalo co nejméně,“ usmívá se sportovkyně.

„Úklidové akce na počátku jara jsou výbornou příležitostí pro každého občany Prahy, jak přispět svou troškou k zajištění lepší čistoty našeho města. Navíc mají i výraznou ekovýchovnou funkci – kdo odpadky z přírody uklízí, tak je tam pak nebude házet,“ říká radní hlavního města Prahy Jana Plamínková.

Magistrát hl. m. Prahy se v letošním roce do úklidů aktivně zapojí, a to hned dvěma způsoby. Dobrovolníci z řad zaměstnanců se zúčastní úklidu stezky v lokalitě U Českých loděnic (Praha 8) podél břehu Vltavy. A navíc, oddělení odpadů v rámci společenské odpovědnosti Magistrátu hl. m. Prahy poskytne organizátorům akce zdarma 5 ks velkoobjemových kontejnerů, které budou moci využít na vysbíraný odpad. Svozová společnost zajistí přistavení i následný odvoz kontejnerů.

Organizátoři akce pak vyzývají: zapojit se může každý. Kde všude se bude uklízet, ukazuje interaktivní mapa na www.UklidmeCesko.cz. Na tom, jak vypadá naše prostředí, se podílíme všichni, a i za jeden den lze udělat velkou změnu. Pojďte do toho společně s námi a Gábinou Koukalovou v sobotu 7. dubna.