Do letošního ročníku charitativní akce Pohybem pro Paraple se mohou lidé zapojit od 1. do 25. května. Nerozhoduje kondice ani místo, jen chuť podpořit dobrou věc.

Akce Pohybem pro Paraple

Jak to funguje?

Klikněte na registraci, vyberte si kategorii a aktivitu, do které se zapojíte. Můžete chodit, běhat, jezdit na kole nebo bruslích, jít se projít se psem či s kočárkem. Důležitá je jen celková vzdálenost, kterou za (téměř) celý květen zdoláte. Čím více, tím lépe. Každý pohyb si jednoduše změřte svou oblíbenou aplikací nebo sportovními hodinkami a nahrajte výsledek. Pokud překonáte nejen sebe, ale i ostatní, získáte hodnotné ceny od partnerů akce.

Startovné

Činí 199 Kč, veškerý výtěžek z akce Centrum Paraple použije na zajištění služeb lidem, kteří ochrnuli následkem nemoci či úrazu.

Vyhlášení výsledků

Uskuteční se v rámci tradiční sportovně-společenské akce Běh pro Paraple, která se bude konat 27. května v Malešickém parku v Praze 10.

Tradice Běhu pro Paraple

V roce 1999 ji založil spisovatel, novinář, textař a básník Michal Horáček. V nedávných pandemických letech se Centrum Paraple rozhodlo pro „virtuální“ variantu Běhu a vznikla tak akce Pohybem pro Paraple, která oslovila širokou komunitu nejen běžců, ale i chodců, cyklistů, koloběžkářů apod. V roce 2022 se do ní zapojilo 1317 registrovaných účastníků. Nyní se obě akce doplňují.

Více informací na www.behproparaple.cz