„Letošní letní festivalová sezóna je silně poznamenaná důsledky koronavirové krize a řada akcí byla zrušena. O to víc jsme rádi, že tradici Barevné devítky udržíme i v této době a můžeme fanoušky potěšit dalším pokračováním festivalu. Omezení se netýká programu, který bude i letos velmi atraktivní. Kde návštěvníci zaznamenají změnu, budou zvýšené nároky na hygienu a dodržování bezpečných rozestupů, k čemuž na festivalu vytvoříme podmínky,“ říká Adam Vážanský, místostarosta městské části Praha 9, která festival každoročně pořádá.

Hudební produkce a doprovodný program

Odehrají se na centrálním pódiu umístěném na hlavní louce parku Podviní, kde se propojí vystoupení mezinárodních i regionálních interpretů a doprovodný program. Již tradičně se na festival Barevná devítka vrací africká hudebnice a tanečnice se svou skupinou BIJOU CAMARA & GUINEE TOUMBOU. V rytmech salsy vás roztančí pražská skupina SALSA BAND, jejíž tanečníci vás tento temperamentní kubánský tanec naučí během svého tanečního workshopu. Hlavní večerní čas bude patřit skupině CIRCUS PROBLEM a jejímu energickému vystoupení inspirovanému balkánskou dechovkou. Český folklór zastoupí CIMBÁLOVÁ MUZIKA TRNKA.

Ochutnávky světových kuchyní

Návštěvníci nebudou ani letos ochuzeni o možnost ochutnat gurmánské lahůdky z celého světa, vše se samozřejmě bude servírovat za zvýšených hygienických podmínek. Festivalový areál bude přizpůsoben tak, aby akce splnila doporučení na bezpečnost návštěvníků, tzn. na místě bude dostatek prostředků na dezinfekci rukou, plexisklové zástěny u stánků s občerstvením a prostor pro dodržování bezpečných rozestupů apod.

Aktuální informace o programu:

Barevná devítka