Přes padesát zemí představí pod záštitou svých velvyslanců a ambasád gastronomii všech kontinentů. Tradiční menu připraví zahraniční kuchaři, na pódiu se vystřídá řada zahraničních hudebních a kulturních produkcí. Festival ambasád se bude konat v prostoru Farmářský trhů i na přilehlých loukách.

Letošní ročník festivalu bude ještě více zaměřen na ochranu životního prostředí. Organizátoři zajistili používání vratných kelímků, v celém areálu budou popelnice na tříděný odpad.

Zároveň pořadatelé doporučují všem návštěvníkům, aby nechali své auto 8. června doma, mimo jiné si budou moci dát bezstarostně skleničku.

V uplynulém roce akci navštívilo 15 000 návštěvníků, zahraniční gastronomie se prezentovala na 64 stáncích pod záštitou 44 ambasád.

Standardní farmářská nabídka Farmářský trhů na Kulaťáku, která bude v letošním roce rozšířena do Technické ulice, zůstane zachována, aby si návštěvníci mohli nakoupit tradiční zboží, zeleninu, ovoce, uzeniny, nápoje, květiny, sýry, marmelády, vajíčka, mléčné výrobky, pečivo, koláče, maso, bylinky, med, rakytník. Nebudou chybět ani oblíbené restaurace.