• Nejlepší čeští sportovci s Downovým syndromem roku 2022
  Ve středu 7. prosince 2022 budou vyhlášeni nejlepší čeští sportovci a sportovkyně s Downovým syndromem za rok 2022. Oficiální ceremoniál, který pořádá Česká federace sportovců s Downovým syndromem z.s., se uskuteční pod záštitou primátora hlavního města Prahy.
 • Odborníci: Odolnost a soběstačnost může Praze a městům v ČR pomoci zvládnout cirkulární ekonomika
  Praha by měla v rámci veřejných zakázek více poptávat taková řešení, která vycházejí z cirkulární ekonomiky. Tyto projekty by zároveň měla cíleně plánovat na několik let dopředu a podporovat vzájemná partnerství mezi byznysem a městem. Právě cirkulární postupy, jako je například opětovné používání a opravy výrobků a materiálů, prevence plýtvání jídlem, a především snížení produkce odpadů, mohou pomoci řešit také současnou energetickou a ekonomickou krizi. To jsou hlavní doporučení zahraničních a českých odborníků, kteří vystoupili minulý týden na konferenci Cirkulární města a byznys v pražském Centru architektury a městského plánování (CAMP).
 • Program podpory cestovního ruchu pro rok 2023
  Hlavní město Praha usnesením Rady hlavního města Prahy č. 2592 ze dne 26. 9. 2022 vyhlásilo dotace hlavního města Prahy „Program podpory cestovního ruchu pro rok 2023“.
 • Soutěž o ceny s projektem Kraje pro bezpečný internet spuštěna
  Od pondělí 3. října 2022 se mohou žáci a studenti základních a středních škol vzdělávat v oblasti bezpečnosti na internetu a vyhrát hodnotné ceny. Projekt Kraje pro bezpečný internet již po osmé spouští soutěžní kvíz. Žáci a studenti se mohou do soutěže zapojit až do konce února 2023.
 • Studentská právní poradna opět zahájí provoz
  Bezplatná právní poradna zajišťovaná Magistrátem hl. m. Prahy ve spolupráci se studenty Právnické fakulty Univerzity Karlovy bude opět otevřená, a to od 3. října 2022.
 • Praha šetří elektrickou energii, zkracuje dobu nasvícení pražských památek. Opatření přinese městu úsporu v řádu milionů korun ročně
  Na základě požadavku radního hl. m. Prahy pro oblast majetku Jana Chabra a odboru správy majetku Magistrátu hl. m. Prahy došlo od pátku 16. září 2022 k již druhé úpravě doby slavnostního osvětlení většiny významných pražských památek. To nyní začíná zhasínat už ve 21:30 hodin, tedy o hodinu a půl dříve oproti předchozímu stavu.
 • Projekt „Bez graffiti“ bojuje proti vandalismu v Praze už přes rok
  Vrátit posprejované objekty města do původní podoby. To je cílem projektu, který začátkem loňského července spustila Praha spolu se svou městskou společností Technologie hlavního města Prahy (THMP). Pomáhá jim v tom aplikace Bez graffiti, prostřednictvím které zasílají občané podněty na odstranění nejrůznějších tagů a obrázků z městských objektů. Ve svém telefonu ji má staženo přes tisíc uživatelů.
 • Prague Visitor Pass
  Zažijte s turistickou kartou Prague Visitor Pass komfort neomezeného cestování po celé Praze, včetně dopravy z letiště a zpět. Na cestě za více než 50 zážitky využijte vstupy zdarma nebo výhodné slevy. Navštivte unikátní historické památky, muzea, galerie, využijte komentované prohlídky městem nebo se vydejte na plavbu po Vltavě.
 • Víte, co to jsou kolektory?
  Kolektory jsou podzemní liniové stavby, které slouží k ukládání inženýrských sítí potřebných pro plynulý chod velkoměsta. Najdete v nich například vodovody, teplovody, plynovody, energetické kabely a další...
 • Do Toho!
  Mentoringová platforma DoToho! pro malé a střední podniky je opět otevřená pro všechny, kteří řeší, jakým směrem se vydat, na koho se obrátit nebo si jen chtějí potvrdit svou vizi. S pomocí nejzkušenějších podnikatelů můžete zdarma nastartovat své podnikání, posunout se a rozvíjet svou firmu.
 • Lékařská pohotovostní služba v Praze
  Od roku 2008 je lékařská pohotovostní služba (LPS) v hlavním městě Praze organizována v jednotném systému, kdy jsou jednotlivá stanoviště LPS soustředěna do stěžejních zdravotnických zařízení. Pro letošní rok je z rozpočtu města na LPS vyhrazena částka 39 milionů korun.
 • Nové telefonní číslo Pražského kontaktního centra
  Magistrát hl. m. Prahy ode dne 3. listopadu 2021 změnil telefonní číslo Pražského kontaktního centra. Původní číslo 12444 bylo nahrazeno bezplatným číslem 800 100 000.