„Den Dyslexie každým rokem přiláká mnoho lidí z celé České Republiky. Na Dni Dyslexie mimo jiné ukazujeme, jak můžeme doma pracovat s dítětem, rozvíjet ho, vzdělávat ho. Vládní omezení ve vztahu k onemocnění Covid-19 mimo svá negativa ukázala také to, že mnoho rodičů, aniž by chtělo, zvládlo tzv. „domškoláctví“ na jedničku,“ říká zakladatelka Dne Dyslexie, výtvarná umělkyně Alena Kupčíková.

 Den Dyslexie bude provázet mnoho workshopů, které ukážou jak propojit správné vše tak, aby se dítě aktivovalo a nasměrovalo ke správnému čtení, psaní a počítaní, jak pracovat s hyperaktivním dítětem, jak na dysfázií. Najit prostě to správné kormidlo a proplout světem „normálních“ lidí. Workshopy s výtvarnými umělci, kteří svými úspěchy dokazují, jak jde s dyslexií žít a realizovat své sny. Workshopy s odborníky, kteří se zabývají různými spektry těchto znevýhodnění. 

Vrcholem Dne Dyslexie bude křest knihy „Vidím to jinak“ S. Emmerlingové, kterou ilustrovala Alena Kupčíková. Kniha je příručka pro rodiče i pro ty, co dětem pomáhají.  Neortodoxní pohled na problematiku ADHD, poruch učení (dyslexie, dysgrafie, dysortografie a dyskalkulie) a dalších neuro-vývojových poruch, prokládaná poznatky z vlastní dlouholeté praxe S. Emmerlingové.