Mariánský happening vychází z třiadvacetileté tradice super festivalů v kině Aero pod názvem “Festiválek Jsem spokojenej”. Jeho organizátor, mim, choreograf a autor řady nonverbálních projektů Adam Halaš k nadcházející události řekl: „Jako pedagog na Akademii múzických umění chci upozornit studenty, školáky i jejich rodiče, že budou brzy prázdniny a že jsou tady dlouhé dny pro pobavení. Vysílám signál návratu umělců k divákům.” 

Odpolední program - od 14:00 hodin - je připraven pro dětské publikum. Prostor Mariánského náměstí oživí buskeři a performeři divadelními a cirkusovými výstupy.

V 19:30 hodin začne vystoupení hvězd současného pohybového divadla, pantomimy, improvizace a nového cirkusu. Všichni se představí v krátkých desetiminutových skečích na téma “VŠE SOUVISÍ SE VŠÍM”. Na pódiu se vystřídají Anna Polívková, Losers Cirque Company, Lenka Vagnerová & Company, GNAT- Goršecké Narodnie Akademične Teatre,  DEKKADANCERS, Filip Zahradnický, Simona Babčáková a improvizační skupina NO A?, Martin Zbrožek, Squadra Sua, RADIM VIZVÁRY, Antonín Novotný, Feel the Universe Circus Company, Johnny & Jenny, Petr Biel a Burki&com.

Vstupenky shánět nemusíte, tato mimořádná akce se koná zadarmo s jediným cílem, jak říká Adam Halaš: „Potěšit jeden druhého a ujistit se navzájem, že se ještě pořád umíme zasmát.“

Více informací o akci zde.