Spolu s klimatickou změnou a ekonomickou obnovou se program Summitu bude věnovat globální roli EU, stavu demokracie a právního státu či digitalizaci a jejímu dopadu na společnost. Celý program lze najít na webu.

Summitu se zúčastní ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (Česko), Ivan Korčok (Slovensko), Anže Logar (Slovinsko) a Alexander Schallenberg (Rakousko), primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib, bývalá švédská ministryně zahraničí Margot Wallström, bývalá vysoká představitelka Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Federica Mogherini, evropský komisař pro řešení krizí Janez Lenarčič, viceprezidentka Lilyana Pavlova a viceprezident Ambroise Fayolle z Evropské investiční banky, zástupce generálního tajemníka OECD Masamichi Kono, spolupředseda Mezinárodního panelu zdrojů a bývalý eurokomisař pro životní prostředí Janez Potočnik, kanadský velvyslanec v Německu a zvláštní vyslanec při Evropské unii Stéphane Dion, ředitelka pro mezinárodní politiku v Centru kybernetické politiky na Stanfordově univerzitě Marietje Schaake, vedoucí oddělení záležitostí EU ve Facebooku Aura Sala, zástupce náměstka generálního tajemníka pro politické záležitosti a bezpečnostní politiku NATO James Appathurai nebo ředitelka výzkumu švédského environmentálním think-tanku SEI Åsa Persson.

Vedle hlavního programu se budou konat veřejné debaty Urban Talks (vysílány v češtině na Facebooku) a Future European Leaders Forum (FELF), několikadenní série seminářů, workshopů a dalších aktivit, které propojí 30 výjimečných mladých lidí s odborníky a decision makery v celé řadě nejnaléhavějších otázek na evropské úrovni.

Prague European Summit se koná pravidelně od roku 2015. Pořadateli Summitu jsou Institut pro evropskou politiku EUROPEUM a Ústav mezinárodních vztahů, které patří mezi přední výzkumné instituce v oblasti mezinárodních vztahů v Česku. Summit pořádají pod záštitou Ministerstva zahraničních věci České republiky, Úřadu vlády ČR a Magistrátu hlavního města Prahy a ve spolupráci se Zastoupením Evropské komise v ČR. Jedním z partnerů letošního Summitu je například Evropská investiční banka (EIB).

Cílem Prague European Summit je poskytnout prostor pro otevřenou výměnu názorů mezi politiky, vysoce postavenými státními úředníky, podnikateli, akademiky, novináři a mladými lidmi o naléhavých evropských a globálních tématech. Organizátoři dále chtějí posílit obraz České republiky jako členské země EU, která se sebevědomě, ale konstruktivně připojuje ke strategickým diskusím o vývoji Evropské unie.

Odkaz na registrace: https://www.pragueeuropeansummit2020.cz/#/