„Polep letadla bude zhotoven v duchu nového vizuálního stylu Prahy. Předběžný grafický návrh počítá s variací citoslovcí doplněných sloganem „Prague – pure emotion“. Věříme, že tato ne zcela běžná forma propagace Prahu opět zviditelní a přiměje k její návštěvě další turisty,“ uvádí mluvčí PIS – PCT Kateřina Bártová.

Vítězem nedávno vyhlášené veřejné zakázky PIS – PCT jsou České aerolinie, které se do tendru přihlásily s ekonomicky nejvýhodnější nabídkou, Praha se prolétne nad Evropoukterá navíc zahrnuje řadu doprovodných služeb. Airbus 319 bude létat do zemí EU a na Blízký východ po dobu dvou let, za což PIS – PCT zaplatí 4 900 000 Kč bez DPH.

„Původní hodnota zakázky přitom byla v této výši plánována pouze na období jednoho roku. ČSA do ceny rovněž zahrnuly inzerci ve svém palubním magazínu, promítání krátkého video spotu v letadlech, umístění banneru na webu aerolinek a zveřejňování novinek z Prahy v newsletteru, který společnost pravidelně zasílá svým zahraničním partnerům,“ doplňuje Bártová.