Čtení v kobce

Hlavní město připravilo jako novinku cyklus moderovaných a komentovaných (ne)autorských čtení v prostorách zrekonstruované kobky č. 17 na Smíchovské náplavce. Spojení literatury, známých osobností a jedinečného prostředí náplavky tak nabídne Pražanům zajímavé zážitky a originálním způsobem obohatí kulturní život metropole.  


Veřejné čtení, debaty a workshopy v unikátním prostředí připomenou, čím je literatura, a hlavně KNIHA, v lidském životě. V současné době zejména děti a dospívající mládež se stále častěji obracejí k technologické realitě virtuálních světů a je velmi obtížné je přesvědčit, že vzít do ruky knihu je mnohem větší dobrodružství než přednastavené šablony počítačových her. Přitom kniha má po staletí nezastupitelnou roli ve vzdělanosti, výchově a formování základních sociálních návyků. Má jednoznačně pozitivní vliv na rozvoj osobnosti a fantazie jednotlivce. Čtení známých osobností společenského, kulturního a sportovního života je jednou z možností, jak ke knize přitáhnout pozornost širší veřejnosti. Ústřední osobností a garantem projektu je moderátor a autor mnoha bestsellerů Michal Viewegh.

 

Čtení v kobce č. 17 se bude konat každý první čtvrtek v měsíci, vždy od 18:00 hodin. Vstup bude zdarma, nutná ale bude rezervace místa. Po přibližně půlhodinovém předčítání z knihy bude následovat debata. Bude také možné nechat si od autora podepsat knihu. Čtení má osvědčený scénář „štafety“, kdy si osobnosti budou osobnosti předávat pomyslnou štafetu čtení.

Podrobnosti

kobka č. 17

náplavka Hořejšího nábřeží, Praha 5 – Smíchov

 

4. 2. 2021 v 18:00 hodin - Alena Morštajnová
4. 3. 2021 v 18:00 hodin - Dora Čechová
1. 4. 2021 v 18:00 hodin - Michal Viewegh

 

Kontakt pro dotazy + Rezervace:

 

Čtení v kobce s Michalem Vieweghem

Z neveřejné generálky čtení v kobce se samotným Michalem Vieweghem, která se uskutečnila 3. prosince, si můžete pustit záznam.