Knihy v kobce

Hlavní město připravilo jako novinku cyklus moderovaných a komentovaných (ne)autorských čtení v prostorách zrekonstruované kobky č. 17 na Smíchovské náplavce. Spojení literatury, známých osobností a jedinečného prostředí náplavky tak nabídne Pražanům zajímavé zážitky a originálním způsobem obohatí kulturní život metropole.  


Veřejné čtení, debaty a workshopy v unikátním prostředí připomenou, čím je literatura, a hlavně KNIHA, v lidském životě. V současné době zejména děti a dospívající mládež se stále častěji obracejí k technologické realitě virtuálních světů a je velmi obtížné je přesvědčit, že vzít do ruky knihu je mnohem větší dobrodružství než přednastavené šablony počítačových her. Přitom kniha má po staletí nezastupitelnou roli ve vzdělanosti, výchově a formování základních sociálních návyků. Má jednoznačně pozitivní vliv na rozvoj osobnosti a fantazie jednotlivce. Čtení známých osobností společenského, kulturního a sportovního života je jednou z možností, jak ke knize přitáhnout pozornost širší veřejnosti.

Ústřední osobností a garantem projektu je moderátor a autor mnoha bestsellerů Michal Viewegh. Záštitu projektu poskytl radní hl. m. Prahy Jan Chabr.

 

Čtení v kobce č. 17 se bude konat každý první čtvrtek v měsíci, vždy od 18:00 hodin. Vstup bude zdarma, nutná ale bude rezervace místa. Po přibližně půlhodinovém předčítání z knihy bude následovat debata. Bude také možné nechat si od autora podepsat knihu. Čtení má osvědčený scénář „štafety“, kdy si osobnosti budou osobnosti předávat pomyslnou štafetu čtení.

Podrobnosti

kobka č. 17

náplavka Hořejšího nábřeží, Praha 5 – Smíchov

4. 2. - Alena Mornštajnová - Záznam

4. 3. - Dora Čechova - Záznam

1. 4. - Michal Viewegh - Záznam

6. 5. - Pavla Horáková - Záznam

3. 6. - Jiří Hájíček - Záznam

7. 9. - Michal Viewegh

4. 11. - Tereza Boučková - Záznam

 

Kontakt pro dotazy + Rezervace: marketa.hola@praha.eu

Aktuality na FB Knihy v kobce a na Instagramu.

Čtení s Michalem Vieweghem

Z neveřejné generálky, která se konala 3. prosince, si můžete pustit záznam.