Žižkovská spojka

6. 9. – 3. 10. 2021

Žižkovská spojka je měsíční open air festival v městské krajině a veřejném prostoru Prahy 3. Navazuje nejen na kulturní tradice této městské části, ale také připravovanou revitalizaci vrchu Vítkov, dokončovanou proměnu cyklostezky pod Vítkovem a Tachovského náměstí, podporuje vznik nového kulturního klastru v okolí Krenovky a Divadla Ponec. Hlavní aktivitu představují site-specific instalace a intervence doplněné o doprovodný program v podobě debat, performancí, happeningů, koncertů a divadla. Ideou festivalu je oživení architektonického a kulturního dědictví Dolního Žižkova a vrchu Vítkov spolu s upozorněním na historicko-urbanistickou strukturu a industriální topografii této lokality.

Odkaz: https://www.zizkovska-spojka.cz/

4 + 4 dny v pohybu

9. – 26. 9. 2021

Šestadvacátý ročník mezinárodního festivalu současného umění 4+4 dny v pohybu začal 9. září vernisáží současného umění, performance, hudbou i programem pro děti. V budově Nové strašnické školy v Praze 10 a ve vršovickém Vzletu bude festival pokračovat až do 26. září. Letošní festivalové téma Reality do you need me?, tedy zkoumání reality, její podoby a uchopení, se stalo inspirací pro dvě desítky kurátorů výstavy.

Odkaz: https://ctyridny.cz/festival-2021/festival-2021/

Žažít město jinak

18. 9. 2021

Zažít město jinak (ZMJ) jsou sousedské slavnosti, jejichž náplň vytvářejí sami obyvatelé daných lokalit. Jsou založené na principu společného sdílení veřejného prostoru, vzájemné výpomoci a dobrovolnickém nasazení místních organizátorů a mnoha dalších subjektů. Jsou otevřené všem věkovým a zájmovým kategoriím. Najděte si, jaká akce se děje ve vaší čtvrti.

Odkaz: https://zazitmestojinak.cz/locations_/praha

Městská divadla pražská: Kanibalky 2

Co se stane, když si podnikavý miliardář vezme seniory jako rukojmí svého politického projektu? Ptáte se, jestli je tahle země taky pro starý? Odpoví vám Kanibalky 2, nejčernější satira naší současné reality.

Odkaz: https://www.mestskadivadlaprazska.cz/inscenace/1254/kanibalky-2-soumrak-starcu/