Meetfactory

Podcast Tovární hlášení

Rezidenční program, galerie, divadlo, hudba - čtyři dramaturgie, které tvoří MeetFactory - se hlásí z éteru.
Tovární hlášení, podcast smíchovské továrny, vzniká v době, kdy jsou kulturní instituce zavřeny z důvodů nařízení vlády. Co se děje v továrně, když se nic neděje? Každý týden nabídne rozhovor s umělci, tvůrci, kteří jsou s MeetFactory a jejím programem spojení. 

Odkaz: http://www.meetfactory.cz/cs/podcast_cz

 

Audio seriál Serotonin

Každý rok se ve Francii přes dvanáct tisíc lidí rozhodne zmizet, zpřetrhat styky a začít nový život. To udělal i Florent-Claude: odešel ze zaměstnání, vypověděl smlouvu v bytě a opustil svou perverzní japonskou přítelkyni. Zůstaly mu jen tučné finanční prostředky na účtu, mobil a otevřená cesta do prázdnoty. Začíná v restauraci Bistrot du Parisien ve společnosti své bývalé milenky Claire. Dva lůzři po čtyřicítce se setkávají po letech, zní to jako nádherná scéna z francouzského filmu s odpovídajícími herci, řekněme v podání Benoîta Poelvoorda a Isabelle Huppertové.

Odkaz: http://www.meetfactory.cz/cs/program/detail/serotonin-audio-serial-13

 

Moje kino LIVE

Moje kino LIVE vítá diváky ve virtuálním kině u nich doma. Se svými projekcemi navozují atmosféru kinosálu se vším, co k němu patří. Promítání se odehrávají v jeden konkrétní čas, sledovat film je díky tomu možné pozorněji a bez pauz, stejně jako v kině. Půl hodiny před filmem je k dispozici chat, kde si diváci mohou popovídat s ostatními diváky či kinaři. Probrat dojmy a filmové zážitky s dalšími účastníky projekce je možné ale i po shlédnutí filmu.

Mimo filmů uvádí Moje kino LIVE i speciální přednášky a další originální obsahy.

Odkaz: https://www.mojekinolive.cz/

 

Pragovka

Pragovka Gallery zpřístupnila již několik výstav, které musí být zavřené, online. Prohlédnout si je můžete na odkazu níže.

Odkaz: https://pragovkaonline.com/