Jedeme za kulturou (Portál hlavního města Prahy)

Jedeme za kulturou

Vítejte na stránkách kulturní tramvaje a svezte se společně s 18 osobnostmi za skvělým kulturním zážitkem. Zkrášlená souprava 15T vyjela 10. června 2020 - symbolicky v době, kdy po uvolnění vládních opatření spojených s pandemií koronaviru kulturní život v Praze opět ožívá.

 

Tramvaj slouží zvnějšku jako ozdoba pražských ulic, které bude po celý rok brázdit, uvnitř pak propaguje různé kulturní události, na které se v Praze můžete těšit. Jednou za čas se i stane místem, kde se živá kultura odehrává - pro více informací se podívejte do kalendáře akcí.

 

Základním motivem tramvaje je obraz od českého impresionistického malíře Antonína Slavíčka Pohled na Prahu od Ládví z roku 1908. Z oken se na vás dívá 18 historicky významných osobností nejen pražské umělecké scény. Které to jsou? Čím se proslavily? Která místa je v Praze připomínají? Podívejte se do seznamu níže.

 

Projekt JEDEME ZA KULTUROU připravila radní hlavního města Prahy Hana Třeštíková ve spolupráci s Dopravním podnikem hl. m. Prahy, a.s., Prague City Tourism, a.s., a Galerií hl. m. Prahy. Přejeme vám příjemnou jízdu a spoustu nezapomenutelných kulturních zážitků.