Očkování proti nemoci COVID-19

Očkování je dobrovolné a pro všechny občany zdarma.

 

Od 15. ledna 2021 se mohou k očkování hlásit obyvatelé České republiky, kteří jsou starší 80 let.

 

Registrace k očkování a rezervace termínů probíhá prostřednictvím centrálního rezervačního systému na stránce registrace.mzcr.cz .

Registrovat se je možné také na bezplatné lince 1221, která je k dispozici v pracovních dnech od 8:00 do 19:00 hodin a o víkendech od 9:00 do 16:30 hodin.

V Praze také prostřednictvím rovněž bezplatné linky 800 160 166, která je v provozu denně od 8:00 do 16:00 hodin.

 

Zájemce o očkování nejprve na webu při vstupu do formuláře zadá telefonní číslo, na které mu přijde PIN kód pro potvrzení, což je bezpečnostní opatření proti neoprávněnému přihlašování ze strany robotických počítačových programů. Přihlášený bude poté zadávat jméno, trvalé bydliště, rodné číslo a číslo a název své zdravotní pojišťovny. Vybere také preferované místo, kde se chce nechat očkovat.

 

Vakcinace je nejefektivnější způsob, jak dlouhodobě zastavit šíření epidemie u nás i ve světě. Zavedení vakcinace pomohlo už v minulosti ke snížení či dokonce vymýcení řady nemocí (např. pravé neštovice, dětská obrna, záškrt).

 

Každý, kdo se naočkuje, chrání nejen sebe, ale pomáhá ochránit ty, kteří tak kvůli svému zdravotnímu stavu učinit nemohou.