(Portál hlavního města Prahy)

Reuse neděle ve Slivenci je unikátní akce uspořádaná v rámci kampaně zaměřené na předcházení vzniku odpadu na území Prahy, na kterou vás zveme 3. října od 11.00 hodin do 17.00 hodin.

 

Cíl akce

Zejména dát občanům možnost zbavit se smysluplně funkčních přebytků ze skříní, domácností i zahrad a předejít tak vzniku odpadu okamžitě i dlouhodobě a zároveň otevřít téma „reuse” v praxi. Zapojené neziskové organizace dodají zkušenosti a atraktivní program, Magistrát hl. m. Prahy a městská část Praha-Slivenec celou akci iniciují a zaštiťují.
 

Přineste - odneste

Každý se může zúčastnit tak, jak se cítí. Občané mohou přinést na místo akce věci, které již doma nepotřebují, ale někomu jinému dobře poslouží. Zároveň si určitě každý zase najde něco pro sebe, co se mu hodí! Ať už se objeví malý nábytek, dekorativní předměty, nádobí, příbory, vybavení na zahradu nebo knihy či oblečení, určitě to udělá někomu radost.

Workshop a přednášky

Kromě samotného SWAPu, tedy výměny donesených věcí, se bude po celou dobu akce konat workshop zaměřený na základní opravy nábytku. V rámci přednášek se dozvíte o nových trendech z oblasti spotřebních návyků či se dozvíte, jak na „Zero Waste“ v praxi.

„Reuse“ a „Zero Waste“

Pojem „reuse” ukáže výstava a názorně jej vysvětlí i jeho propagátorka a místopředsedkyně Reuse Federace Zuzana Kuberová. Lokální firma Kosí zob zastoupí „Zero Waste“ životní styl a organizace Swap Prague se postará o hladký průběh výměny čili swapu věcí. V neposlední řadě se společnost REKNIHY postará o to, aby vaše knihy, které již nepotřebujete, udělaly radost někomu dalšímu.
 

Potřebujete pomoci s objemným nábytkem?

Žádný problém!  Do akce jsou zapojeny i organizace, které se postarají o objemný nábytek, který na akci sami nepřevezete – stačí se s jejich zástupci na místě domluvit.

 

Ať už se potřebujete zbavit skříně či stolu, na místě konání akce budou přítomny organizace Nábytková banka Praha a společnost Zpokojedopokoje, které se s vámi rády domluví na možném převozu či odevzdání nábytku. Zároveň bude na místě instalovaná nástěnka, kam budete moci své předměty inzerovat a vyměnit mezi sebou.

 

Neváhejte dorazit, budeme se na vás těšit!