Archiv novinek

Celkový počet: nejméně 32
Na stránce:
První | Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | Další
 • 19. 4. 2022 Praha poskytne slevy nájemníkům městských bytů, kteří ubytují ukrajinské uprchlíky
  Pražští radní dnes schválili návrh, který umožní domácnostem v městských bytech získat slevu na nájemném, pokud ubytují ukrajinské uprchlíky prchající před Putinovou vojenskou agresí. Sleva bude poskytována měsíčně ve výši 1 000 Kč za každého ukrajinského státního příslušníka, nejvýše pak ve výši 4 000 Kč měsíčně za jeden byt.
 • 14. 4. 2022 Přesunuté Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině zahájilo provoz ve Vysočanech
  Od dnešního rána funguje Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině (KACPU) na novém místě ve Vysočanech. Doposud se centrum nacházelo v Kongresovém centru Praha (KCP), které se však musí připravovat na akce související s předsednictvím České republiky v Radě EU a na další připravované kongresy. I z toho důvodu Krizový štáb hl. m. Prahy již dříve doporučil přesun centra. Budovu ve Vysočanech pro tyto účely hlavnímu městu bezplatně zapůjčila na půl roku společnost Central Group.
 • 12. 4. 2022 Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině se přesune od čtvrtka do Vysočan
  Krizový štáb hl. m. Prahy se na svém pravidelném zasedání opět zabýval aktuální situací v souvislosti s migrační vlnou z Ukrajiny. Členové štábu projednali přesun Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině (KACPU) do Vysočan a i dnes se zabývali ubytováním větších skupin osob se specifickými potřebami. KACPU se na náměstí OSN v Praze 9 přesune od čtvrtka 14. dubna. V rámci Velikonoc bude také upravena provozní doba.
 • 8. 4. 2022 Pražští radní řešili se starosty městských částí problematiku začleňování ukrajinských dětí do škol
  Zástupci hlavního města se v pátek odpoledne setkali formou on-line konference se starosty a tajemníky jednotlivých městských částí, které se také aktivně zapojují do pomoci uprchlíkům utíkajícím před válkou na Ukrajině. Jednalo se především o otázkách z oblasti školství, konkrétně o způsobech začleňování ukrajinských dětí do pražských mateřských i základních škol nebo o možnostech budování modulových škol ve zrychleném stavebním řízení. Starosty však zajímala také další aktuální témata týkající se mimo jiné ubytovávání rodin z Ukrajiny.
 • 5. 4. 2022 Krajské asistenční centrum pomoci bude v provozu i přes Velikonoce. Jeho přesun pokračuje bez problémů
  Dnes ráno zasedl Krizový štáb hl. m. Prahy, který se zabýval aktuální situací v souvislosti s migrační vlnou. Štáb projednal přesun Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině (KACPU) do Vysočan, který pokračuje bez problémů, a otevírací dobu centra přes Velikonoční svátky, kdy bude centrum stále otevřeno. Štáb se zabýval také ubytováním větších skupin osob se specifickými potřebami, kde Praha očekává pomoc státu.
 • 30. 3. 2022 Pozvěte své nové ukrajinské sousedy a přijďte na Letnou, vyzývá organizátor koncertu Společně pro Ukrajinu
  V neděli 3. dubna se na pražské Letenské pláni uskuteční velký benefiční koncert Společně pro Ukrajinu. V rámci koncertu vystoupí řada předních interpretů, osobnosti z řad herců, sportovců či promluví také lidé, kteří Putinův teror zažili osobně, přežili a podařilo se jim utéct. Ve spolupráci s neziskovými organizacemi na místě vznikne také „tržiště pomoci“, kde návštěvníci budou moci přispět na konkrétní činnosti či přivézt materiální pomoc. Ukrajinci, kteří utekli před válkou, zde například dostanou možnost najít práci. „Pozvěte své nové ukrajinské sousedy, kamarády, rodiny a přijeďte na Letnou,“ vyzývá veřejnost organizátor koncertu Společně pro Ukrajinu Robin Suchánek.
 • 29. 3. 2022 Krajské asistenční centrum v Praze mění svou provozní dobu
  Krizový štáb hl. m. Prahy dnes projednal aktuální situaci v Krajském asistenčním centru pomoci Ukrajině (KACPU), které v pondělí odbavilo 1 348 osob. Vzhledem ke klesajícímu počtu příchozích doporučuje štáb upravit jeho otevírací dobu, a to konkrétně na čas od 7:00 do 21:00 hodin. Krizový štáb upozorňuje zároveň na nerovnoměrnou distribuci uprchlíků v rámci krajů a žádá Ústřední krizový štáb o okamžité řešení ubytování a následné péče pro skupiny osob se specifickými potřebami.
 • 25. 3. 2022 Krizový štáb hlavního města řešil uprchlickou krizi a provoz centra pomoci Ukrajině
  Hlavní město pravidelně sleduje a vyhodnocuje situaci spojenou s uprchlickou krizí. Z toho důvodu na dnešní dopoledne svolal primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib jednání Krizového štábu hl. m. Prahy. Mezi hlavní projednávané body patřily informace k aktuální situaci v Krajském asistenčním centru pomoci Ukrajině (KACPU), k procesu přesunu centra do Vysočan a také informace k aktuální situaci v oblasti ubytování uprchlíků.
 • 25. 3. 2022 Praha poskytne dotace organizacím zajišťujícím pomoc uprchlíkům z Ukrajiny
  Zastupitelstvo hl. m. Prahy schválilo přidělení finančních prostředků neziskovým organizacím, které se významně podílejí na zajišťování pomoci lidem, kteří v posledních dnech utíkají před válkou na Ukrajině. Celkem 2 miliony korun jsou určeny na pokračování provozu Potravinové banky Praha a Středočeský kraj. Příspěvek ve výši téměř 1,3 milionu korun potom využije Organizace pro pomoc uprchlíkům na zajištění fungování infostánků na Hlavním nádraží a na autobusovém nádraží na Florenci.
 • 24. 3. 2022 Praha poskytne městským částem více než sto milionů na prvotní pomoc občanům Ukrajiny
  Hlavní město Praha rozdělí mezi městské části více než sto milionů korun, které budou sloužit na mimořádné výdaje spojené s poskytováním pomoci občanům Ukrajiny, kteří jsou na útěku před agresí Ruské federace. Schválilo to dnes Zastupitelstvo hl. m. Prahy. Peníze jsou určeny jak na dočasné ubytování, materiální podporu či vzdělávání dětí, tak na posílení počtu pomáhajících pracovníků, jako jsou asistenti pedagoga ve školách nebo tlumočníci.
Celkový počet: nejméně 32
Na stránce:
První | Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | Další