„Koncert je postaven na hymnech, antifonách a biblických textech zhudebněných v 16. století, které liturgicky spadají do doby adventní. Ač jde o známé autory - O. di Lasso, G. P. da Palestrina, T. L. de Victoria, T. Tallis, W. Byrd atd., v Čechách je obecně interpretace renesanční hudby oproti té barokní mnohem méně rozšířená. Doufáme, že se stejně jako my necháte unést ušlechtilou meditativní krásou nekonečné spletitosti renesančního vícehlasu a odejdete s tou pravou adventní náladou,“ zve Viktorie Dugranpere, zakladatelka souboru Victoria Ensemble.

Dvanáct pěvců pod vedením sopranistky Viktorie Dugranpere vystoupí na koncertě Angelus Domini v doprovodu známého varhaníka a pedagoga Pražské konzervatoře Lukáše Vendla.

Vokálně instrumentální soubor Victoria Ensemble, v němž Viktorie Dugranpere působí coby umělecká vedoucí a vystupuje jako sólistka i ansámblová pěvkyně, se objevil na hudební scéně v roce 2009 a od té doby poutá pozornost originálními programy včetně novodobých premiér a častou nevšední dramaturgií představení.