Pravěké Vánoce v muzeu světově uznávaného průkopníka českého filmu Karla Zemana jsou skvělým odreagováním ve vánočním čase. Odpočinete si od shonu a vstoupíte do kouzelného světa filmové fantazie.

Hlavním vánočním motivem jsou zde brontosaurus, mamut, T-rex a další pozoruhodná pravěká zvířata. Tak na co se s nimi můžete těšit?

Dinosauři ve světle reflektorů

Samozřejmě nebudou chybět také dinosauři. Ti správní se nebojí a rádi předvedou svá mohutná prehistorická těla ve světle reflektorů. Přijďte si s dětmi v pravěkém stínovém divadle rozehrát černobílou Cestu do pravěku dle své fantazie.

Divadlo je přístupné během prosincové otevírací doby Muzea s platnou vstupenkou do expozice.

Výtvarné dílny s dinosaury a workshopy

Všichni kreativci mohou na konci expozice vyrobit dinosaura a to na několik způsobů. Z papíru, ze sádry, barevného, bílého, fantazii se tady zkrátka meze nekladou.

Pro ty náročnější je připravena výroba speciální dinosauří čepice nebo dino-komiksu. Navíc jsou dílničky k platné vstupence do Muzea zcela zdarma.

Rádi kreslíte a vymýšlíte příběhy?

Na workshopu si můžete připravit i nevšední vánoční dárek – vlastní animovaný film. Zní to možná složitě, ale nebojte se. Poslouží k tomu nejen vaše kresby, ale i různé obrázky z časopisů. Ruce, nohy, tělo, hlava, trocha spojovacího materiálu a velkolepá cesta vašeho hrdiny přes moře, pouště i hory může začít.

Přijďte si užít neobyčejnou vánoční atmosféru a hlavně nezapomeňte fotoaparát nebo videokameru. Focení v Muzeu Karla Zemana je totiž doporučeno.