• Tradiční zavírání Vánoc na Chvalském zámku
  Průvod tří králů a poslední příležitost k návštěvě vánočních výstav – to je tradiční zavírání Vánoc na Chvalském zámku v neděli 8. ledna 2023.
 • Tříkrálový průvod
  Historickým centrem Prahy projde ve čtvrtek 6. ledna 2023 průvod v čele s třemi králi na velbloudech. Průvod je oslavou svátku Tří králů a zároveň poděkováním všem, kteří se prostřednictvím Tříkrálové sbírky podílí na pomoci těm, kteří se ocitli v nouzi.
 • Staroměstské náměstí provoní den před Štědrým dnem primátorská rybí polévka
  Na Staroměstském náměstí v Praze bude v pátek 23. prosince k ochutnání typický sváteční český pokrm – rybí polévka. Organizátoři připravili znovu po dvou letech 3 000 porcí tradičního štědrovečerního pokrmu. Ten je určený lidem bez domova, potřebným i zájemcům z řad Pražanů a návštěvníků metropole. Polévku podle originálního receptu kuchařů organizátora trhů, společnosti Taiko, mohou přijít zájemci ochutnat den před Štědrým dnem od 11 hodin.
 • Svezte se Vánočním motoráčkem
  Na tzv. pražský Semmering vyjede o posledním adventu Vánoční motoráček. Vlak se na známou trať mezi pražským hlavním nádražím a Zličínem vrátí po dvouleté pauze v neděli 18. prosince 2022.
 • Betlémské světlo opět rozvezou po Praze tramvaje
  Tuto sobotu 17. prosince 2022 odpoledne Dopravní podnik hl. m. Prahy vypraví dvě historické tramvaje, které společně se skauty rozvezou Betlémské světlo na celkem 17 zastávek. Obě trasy budou okružní a během jízdy nebude možnost nastoupit. Zájemci si mohou pro Betlémské světlo dojít na některou ze zastávek a zde si připálit svůj plamínek.
 • Vánoční jarmark a knižní bazar v Klementinu
  Národní knihovna ČR zve na tradiční vánoční jarmark a zimní knižní bazar. Koná se ve středu 14. prosince od 10.00 do 16.00 hodin na hlavním nádvoří Klementina. Vstup je volný.
 • Staročeské Vánoce v Modřanech
  Jaký byl advent a Vánoce v čase našich předků? Přijďte se v neděli 18. prosince podívat do areálu Domu dětí a mládeže Modřany. Nejenže si užijete pravé staročeské Vánoce, ale navíc můžete pomoct i dobré věci - zakoupením drobnosti z chráněných dílen nebo zanecháním dárku pod Stromem splněných přání.
 • Betlémské světlo v parku za Staroměstskou radnicí
  Nadace Pražské děti zve v sobotu 17. prosince od 14.00 hodin na tradiční předávání Betlémského světla, symbolu Vánoc, do parku za Staroměstskou radnicí. Součástí každoroční akce bude opět i kulturní program.
 • Vánoční MINT Market v Pražské tržnici
  Ještě hledáte pěkné vánoční dárky? Můžete je pořídit třeba u českých tvůrců a designérů. V pátek 16. a v sobotu 17. prosince v hale 13 v Pražské tržnici. Připraveny budou stánky, workshopy, skvělé jídlo a pohodová atmosféra. Vstup je zdarma.
 • Vánoční bedýnka příběhů
  Nezisková organizace InBáze zve děti v sobotu 10. prosince na zajímavý vánoční program. Připravila pro ně vyprávění a tvořivé zpracování vánočního příběhu. Akce s názvem Bedýnka příběhů je určena pro děti od pěti let.
 • Zvířátkové Vánoce v Zookoutku Malá Chuchle
  V sobotu 10. prosince ve 14:00 hodin začínají v zookoutku v Malé Chuchli Zvířátkové Vánoce. Pro návštěvníky se výjimečně otevřou brány do výběhů, aby se mohli na chviličku proměnit v Ježíšky a nadělit zvířatům vánoční dárek v podobě krmiva. Akce je zdarma.
 • Adventní den s techniky
  Tradiční akce s vánoční tematikou ve Stanici techniků Domu dětí a mládeže hlavního města Prahy se uskuteční v sobotu 10. prosince od 13.00 hodin.
 • Nalaďte se v metru
  Dopravní podnik hlavního města Prahy i letos připravil předvánoční akci Nalaďte se v metru!
 • Dyzajn market Zima
  Příležitost k vánočním nákupům nabízí o víkendu 10. a 11. prosince Dyzajn market na Výstavišti. Originální dárky pořídíte přímo od českých i zahraničních výrobců. Chybět nebude ani občerstvení. Vstup je zdarma.
 • Vánoce v ohrožení?!
  Dům dětí a mládeže Praha 7 zve v sobotu 10. prosince od 13.00 hodin na vánoční program do Vodárenské věže Letná. Děti, které tam pomohou zachránit Vánoce, nemine odměna. Vstup je zdarma.
 • Vánoční obýváček & swap v kampusu Hybernská
  Máte doma různé věcičky s vánoční tematikou, které se vám už okoukaly? Pak neváhejte a přineste je na vánoční swap, který se bude konat ve čtvrtek 8. prosince v kampusu Hybernská od 18.00 hodin. Dostanou tam novou šanci a vy si třeba odnesete jiné parády.
 • Vánoční jarmark v Rezidenci RoSa
  Senioři z pražské RoSy zvou Pražany v sobotu 10. prosince na Vánoční jarmark. Zájemci, kteří mají chuť koupit drobné vánoční dárky a tím pomoci potřebným, mohou přijít od 14.00 hodin do velkého sálu Rezidence RoSa v Kobylisích.
 • Vánoční MuzeuM Market v Clam-Gallasově paláci
  Muzeum města Prahy zve v sobotu 3. prosince na vánoční market, který se bude konat v nově zrekonstruovaném Clam-Gallasově paláci. Těšit se můžete na příjemnou vánoční atmosféru, prodej drobných dárků, dětské divadelní představení, koncert i tvořivé dílny pro rodiče s dětmi. Vstup je zdarma.
 • Mik, Miku, Mikuláš v Planetáriu
  Nejen Mikuláš, ale i pohádka a dárek čekají na malé návštěvníky v pražském Planetáriu v pondělí 5. prosince.
 • Adventní prohlídky na Invalidovně
  Historická budova Invalidovny v Karlíně připravila na tři prosincové neděle speciální prohlídky. Přijďte si užít adventní atmosféru podvečerní Invalidovny a podívat se do běžně nepřístupných prostor. Dozvíte se také řadu zajímavostí o lidech, kteří tam kdysi žili.
 • Mikulášská na ledě
  Mikuláš se svým doprovodem se v pondělí 5. prosince objeví i na Kluzišti na Letné. Program pro malé i velké začne v 16:30 hodin.
 • Mikuláš na Staroměstském náměstí
  Centrum největších Vánočních trhů v metropoli ožije v pondělí velkou podívanou. Na Staroměstském náměstí si totiž dávají sraz Mikuláši, čerti a andělé z celé Prahy. Tradičně 5. prosince se tam sejdou nadpozemské bytosti, aby potěšily především ty nejmenší a společně se utkaly v soutěži o nejhezčí masku. Show pro celou rodinu s názvem Andělské Vánoce začne v 16.00 hodin.
 • Vánočně nazdobené tramvaje, autobusy i lanovka
  Až do 6. ledna 2023 se cestující v Praze mohou svézt vánočně nazdobenými vozidly - tramvajemi, autobusy i vozy lanovky na Petřín.
 • Originální vánoční dárky přímo od výrobců
  Přijďte si je vybrat 3. a 4. prosince na hrnčířské a řemeslné trhy na Výstaviště Praha. Čeká vás tam to nej z keramiky a užitého uměleckého řemesla a chybět nebude ani vánoční občerstvení.
 • Vánoce ve všech podobách
  V pátek 2. prosince se v areálu Střední odborné školy Jarov v Praze 9 koná soutěž žáků ve vazbě a aranžování s vánoční tematikou Flora Pragensis a v sobotu 3. prosince prodejní výstava Vánoce ve všech podobách. Přijďte si nakoupit nebo se inspirovat vánoční výzdobou. Vstup po oba dny zdarma.
 • Christmas Night Run Praha
  Jedinečný vánoční běh s nezaměnitelnou noční atmosférou. Letos se koná už sedmý ročník charitativní akce Christmas Night Run. V Praze to bude v sobotu 17. prosince. Start i cíl jsou u Rudolfina.
 • Za sváteční atmosférou i nákupy na Novoměstskou radnici
  Vánoční zboží, různé dobroty, tvořivé dílny a zajímavý program pro celou rodinu. Již osmým rokem se letos koná Novoměstský advent, a to v sobotu a neděli 10. a 11. prosince. Novoměstská radnice stane místem pro příjemné strávení adventního času nebo třeba i nákupu vánočních dárečků. Vstup je zdarma.
 • Adventní soboty v Národním technickém muzeu
  Čekání na Vánoce dětem i dospělým zpestří Národní technické muzeum zajímavý program. Připraven je na adventní soboty 3., 10. a 17. prosince.
 • České Vánoce s českou bižuterií
  Chcete si zakoupit nebo třeba sami ručně vyrobit zajímavou a originální vánoční ozdobu? Přijďte v sobotu 26. listopadu přivítat advent na řemeslné dílny s tradiční jabloneckou bižuterií v Zámeckém areálu Ctěnice.
 • Advent v Písecké bráně
  Oslavy pořádané městskou částí Praha 6 začnou 27. listopadu tradičně v Písecké bráně. Vstup je zdarma.
 • Vánoční dílna na Vyšehradě
  O druhé adventní neděli bude ve Starém purkrabství na Vyšehradě jedinečná příležitost vyrobit si vlastní vánoční ozdobu z foukaných skleněných perliček.
 • K adventní atmosféře Prahy patří i rozsvěcení plynových luceren
  Každý den od neděle 27. listopadu do pátku 23. prosince můžete potkat na pražském Karlově mostě, který je jediným mostem na světě osvětlený plynem, lampáře rozsvěcujícího ručně lampy.
 • Slavnostní rozsvícení vánočního stromu v zoo
  V neděli 27. listopadu se v pražské zoologické zahradě slavnostně rozsvítí vánoční strom. Tradičně je připraven i bohatý vánočně laděný program.