Výběhy budou zpřístupňovány postupně a budou otevřené vždy 30 minut, během kterých bude možné zvířata nakrmit. Dobroty pro zvířata připraví pracovníci zookoutku přímo u výběhů.

Harmonogram krmení:

  • 14:00-14:30 hodin - výběh jelenů
  • 14:30-15:00 hodin - výběh daňků
  • 15:00-15:30 hodin - výběh prasat divokých
  • 15:30-16:00 hodin - výběh muflonů

Jaké dárky pro zvířata je možné přinést?

Pro daňky, muflony, prasata i jeleny jsou nejvhodnější jablka, mrkev, žaludy nebo obyčejná řepa, pro ptáky zase hlavně zrní. Pro šelmy - rysa, fretky, lišky či zvědavé mývaly – nejlépe hračky určené speciálně pro zvířata jako pískací hračky, kousací uzlíky a kosti, uzené vepřové uši, kožené míčky a další předměty, které lze pořídit ve zverimexech pro domácí mazlíčky.

Dárky, které návštěvníci pro zvířata přinesou, se budou ukládat pod vánočním stromkem, pracovníci zookoutku je pak svým svěřencům rozdělí.

Kudy do Zookoutku Malá Chuchle:

Ze stanice Smíchovské nádraží jeďte 5 minut autobusem (č. 129, 241, 244, 314, 318) do zastávky Malá Chuchle. U kostela v ulici V Lázních se můžete napojit na žlutou turistickou trasu, která zookoutkem přímo prochází.

Zookoutek u hájovny v Malé Chuchli je součástí Záchranné stanice hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy a náhradní domov v něm nacházejí zvířata s trvalým handicapem, která se již nemohou vrátit zpět do volné přírody. Potkat tu můžete tři desítky druhů živočichů, mezi nimiž nechybí daněk skvrnitý, prase divoké, rys ostrovid, liška obecná nebo výr velký.