Velikonoce na Mariánském

Sváteční velikonoční atmosféru nabídne od 31. března do 16. dubna Mariánské náměstí na Starém Městě. 
 

Po loňské premiéře se Mariánské náměstí opět stane místem, kam si Pražané i návštěvníci metropole mohou zajít pro tradiční velikonoční pomlázky i dobroty a kde je díky společnému projektu hlavního města Prahy a Městské knihovny „Moje Mariánské“ připraven i doprovodný program.

 

Prodejní stánky s velikonočním sortimentem

Návštěvníci budou moci nakupovat v šesti stáncích, v nichž najdou typický velikonoční sortiment jako pomlázky, kraslice, keramiku - originální výrobky chráněných dílen, neziskových organizací a dalších prodejců. Zkrátka nepřijdou ani milovníci velikonočních dobrot. Přehled prodejců a jejich nabídky uvádíme v příloze.


Stánky budou otevřeny denně od 11:00 do 18:00 hodin.

 

Sváteční výzdoba

Prostor náměstí zdobí strom s velikonočními motivy a tradiční májka. Nechybí ani symboly Velikonoc - vejce. A ne ledajaká - obří a dokonce dvě. Poslouží totiž všem zájemcům o netradiční foto jako fotobudky. Svěží dekorace oživily i schodiště Nové radnice a prodejní stánky dostaly jarní kabát... 
 

Doprovodný program

 Doprovodný pr Doprovodný programogram

 

Speciální program v sobotu 15. dubna od 11:00 do 18:00 hodin připomene pravoslavné Velikonoce, které začínají 16. dubna.

Představí pravoslavné velikonoční zvyky a nabídne kulturní vystoupení.

 

Velikonoční trhy na Mariánském náměstí jsou tu pro Vás. Přijďte, podpořte koupí velikonočních výrobků jejich tvůrce a užijte si sváteční atmosféru.
 

Těšíme se na Vás

 

Fotogalerie