• Khamoro svítí pro každého
  Khamoro znamená v romštině slunce a Khamoro byl pojmenován festival, který patří k největším romským festivalům na světě. Letos se v Praze od 28. května do 3. června uskuteční jeho už 25. ročník s podtitulem Khamoro svítí pro každého.
 • Pražské vinice
  O víkendu 27. a 28. května 2023 bude možné navštívit městské i soukromé vinice hlavního města.
 • Praha srdce národů
  Mezinárodní festival Praha srdce národů, který má letos již 25. ročník, se uskuteční od 25. do 29. května a opět nabídne tradiční lidové umění v centru metropole.
 • Reuse na Proseku
  Ve čtvrtek 25. května 2023 od 9:00 do 18:00 hodin pořádá městská část Praha 9 v Parku přátelství na Proseku 9. ročník akce Mikroklima 2023. Její součástí bude i reuse program „Dejte věcem druhou šanci!“
 • Provoz studentské právní poradny bude přerušen
  Bezplatná právní poradna zajišťovaná Magistrátem hl. m. Prahy ve spolupráci se studenty Právnické fakulty Univerzity Karlovy od 1. 6. 2023 dočasně přeruší provoz.
 • Akce Pohybem pro Paraple již potřetí pomůže vozíčkářům
  Centrum Paraple přichází s jarní výzvou: Překonejte sami sebe a utkejte se s časem, kamarády nebo svou pohodlností. Pomozte pohybem těm, kteří to potřebují. 
 • Prague Visitor Pass
  Zažijte s turistickou kartou Prague Visitor Pass komfort neomezeného cestování po celé Praze, včetně dopravy z letiště a zpět. Na cestě za více než 60 zážitky využijte vstupy zdarma nebo výhodné slevy. Navštivte unikátní historické památky, muzea, galerie, využijte komentované prohlídky městem nebo se vydejte na plavbu po Vltavě.
 • Pohyb obyvatel v Praze v roce 2022
  Počet obyvatel v hl. m. Praze vzrostl během roku 2022 podle předběžných údajů o 10 714 osob na celkových 1 286 120 obyvatel. Za nárůstem počtu obyvatel stál především přírůstek stěhováním (10 418 osob), který mírně doplnil přirozený přírůstek (296 osob). Praha tak byla jediným krajem s převahou narozených nad zemřelými. V porovnání s rokem 2021 došlo k výraznému meziročnímu poklesu jak přírůstku stěhováním a to o 31, 9 %, tak také přirozeného přírůstku, který byl nižší o 57,5 %. Meziročně poklesl počet narozených (- 13,6 %), i počet zemřelých (- 11,4 %). Oproti roku 2021 výrazně přibylo sňatků (o 20,8 %) a mírně ubylo rozvodů (o 5,5 %).
 • Index kvality života v Česku v roce 2022: Praha opět na druhém místě
  Index kvality života porovnává celkem 206 obcí s rozšířenou působností včetně Prahy na základě veřejně dostupných dat. První příčky pomyslného žebříčku kvality života obsadily stejně jako v loňském roce Říčany a Praha. Hodnocení Prahy je k dispozici zde.
 • Sdílená kola s Lítačkou využilo v loňském roce 34 tisíc lidí
  Kombinaci veřejné dopravy a sdílených kol, kdy je možné si s platným elektronickým předplatním kuponem pro Prahu půjčit sdílené kolo na 15 minut zdarma až dvakrát denně, využilo v roce 2022 celkem 34 tisíc lidí. Celkový počet výpůjček přesáhl 567 tisíc, přičemž 81 % lidí používá tuto službu opakovaně. Ukázalo se, že tato výhodná kombinace má pro cesty po Praze smysl a že lidé používají sdílená kola jako rychlou a výhodnou možnost, jak se dostat do cíle své cesty.
 • Záchranáři se zvířecími pacienty se přesunuli do Ďáblic. Provoz stanice nepřerušen
  Zahájení dlouho očekávané stavby nového zázemí Záchranné stanice hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy v Praze 5 - Jinonicích se blíží, a tak se stanice včetně pacientů v těchto dnech přesouvá na své dočasné působiště v Praze 8. Po celou dobu stavby bude stanice fungovat v neveřejné části areálu Zahradnictví Ďáblice v Praze 8, které stejně jako záchranná stanice spadá pod příspěvkovou organizaci Lesy hl. m. Prahy.
 • Lékařská pohotovostní služba v Praze 2023
  Lékařská pohotovostní služba (LPS) v hlavním městě Praze je organizována v jednotném systému, kdy jsou jednotlivá stanoviště LPS umístěna do stěžejních zdravotnických zařízení.
 • Praha šetří elektrickou energii, zkracuje dobu nasvícení pražských památek. Opatření přinese městu úsporu v řádu milionů korun ročně
  Na základě požadavku radního hl. m. Prahy pro oblast majetku Jana Chabra a odboru správy majetku Magistrátu hl. m. Prahy došlo od pátku 16. září 2022 k již druhé úpravě doby slavnostního osvětlení většiny významných pražských památek. To nyní začíná zhasínat už ve 21:30 hodin, tedy o hodinu a půl dříve oproti předchozímu stavu.
 • Víte, co to jsou kolektory?
  Kolektory jsou podzemní liniové stavby, které slouží k ukládání inženýrských sítí potřebných pro plynulý chod velkoměsta. Najdete v nich například vodovody, teplovody, plynovody, energetické kabely a další...