• Sdílená kola s Lítačkou využilo v loňském roce 34 tisíc lidí
  Kombinaci veřejné dopravy a sdílených kol, kdy je možné si s platným elektronickým předplatním kuponem pro Prahu půjčit sdílené kolo na 15 minut zdarma až dvakrát denně, využilo v roce 2022 celkem 34 tisíc lidí. Celkový počet výpůjček přesáhl 567 tisíc, přičemž 81 % lidí používá tuto službu opakovaně. Ukázalo se, že tato výhodná kombinace má pro cesty po Praze smysl a že lidé používají sdílená kola jako rychlou a výhodnou možnost, jak se dostat do cíle své cesty.
 • Praha má zpracovaný Plán pro sucho
  V návaznosti na požadavek vodního zákona vyhotovilo hlavní město Praha ve spolupráci s Českou zemědělskou univerzitou Plán pro zvládání sucha a stavu nedostatku vody na území hl. m. Prahy (dále jen Plán pro sucho). Připravený a schválený dokument je nyní zveřejněn na webových stránkách města.
 • Záchranáři se zvířecími pacienty se přesunuli do Ďáblic. Provoz stanice nepřerušen
  Zahájení dlouho očekávané stavby nového zázemí Záchranné stanice hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy v Praze 5 - Jinonicích se blíží, a tak se stanice včetně pacientů v těchto dnech přesouvá na své dočasné působiště v Praze 8. Po celou dobu stavby bude stanice fungovat v neveřejné části areálu Zahradnictví Ďáblice v Praze 8, které stejně jako záchranná stanice spadá pod příspěvkovou organizaci Lesy hl. m. Prahy.
 • Lékařská pohotovostní služba v Praze 2023
  Lékařská pohotovostní služba (LPS) v hlavním městě Praze je organizována v jednotném systému, kdy jsou jednotlivá stanoviště LPS umístěna do stěžejních zdravotnických zařízení.
 • Svoz komunálního a tříděného odpadu v období svátků a na přelomu roku
  Svozové firmy posílí v Praze přes svátky svoz tříděného odpadu, směsný odpad budou odvážet jako v běžných dnech. Výjimkou bude Nový rok, svoz firmy zajistí v následujících dnech. Odložené vánoční stromky budou odváženy až do února příštího roku.
 • Odborníci: Odolnost a soběstačnost může Praze a městům v ČR pomoci zvládnout cirkulární ekonomika
  Praha by měla v rámci veřejných zakázek více poptávat taková řešení, která vycházejí z cirkulární ekonomiky. Tyto projekty by zároveň měla cíleně plánovat na několik let dopředu a podporovat vzájemná partnerství mezi byznysem a městem. Právě cirkulární postupy, jako je například opětovné používání a opravy výrobků a materiálů, prevence plýtvání jídlem, a především snížení produkce odpadů, mohou pomoci řešit také současnou energetickou a ekonomickou krizi. To jsou hlavní doporučení zahraničních a českých odborníků, kteří vystoupili minulý týden na konferenci Cirkulární města a byznys v pražském Centru architektury a městského plánování (CAMP).
 • Soutěž o ceny s projektem Kraje pro bezpečný internet spuštěna
  Od pondělí 3. října 2022 se mohou žáci a studenti základních a středních škol vzdělávat v oblasti bezpečnosti na internetu a vyhrát hodnotné ceny. Projekt Kraje pro bezpečný internet již po osmé spouští soutěžní kvíz. Žáci a studenti se mohou do soutěže zapojit až do konce února 2023.
 • Praha šetří elektrickou energii, zkracuje dobu nasvícení pražských památek. Opatření přinese městu úsporu v řádu milionů korun ročně
  Na základě požadavku radního hl. m. Prahy pro oblast majetku Jana Chabra a odboru správy majetku Magistrátu hl. m. Prahy došlo od pátku 16. září 2022 k již druhé úpravě doby slavnostního osvětlení většiny významných pražských památek. To nyní začíná zhasínat už ve 21:30 hodin, tedy o hodinu a půl dříve oproti předchozímu stavu.
 • Prague Visitor Pass
  Zažijte s turistickou kartou Prague Visitor Pass komfort neomezeného cestování po celé Praze, včetně dopravy z letiště a zpět. Na cestě za více než 50 zážitky využijte vstupy zdarma nebo výhodné slevy. Navštivte unikátní historické památky, muzea, galerie, využijte komentované prohlídky městem nebo se vydejte na plavbu po Vltavě.
 • Víte, co to jsou kolektory?
  Kolektory jsou podzemní liniové stavby, které slouží k ukládání inženýrských sítí potřebných pro plynulý chod velkoměsta. Najdete v nich například vodovody, teplovody, plynovody, energetické kabely a další...