• Odstávka datového centra pro evidence smluv a dalších dokumentů
  Upozorňujeme, že z důvodu nezbytných prací v datovém centru budou od pátku 22. října vypnuté servery. Předpokládáme, že provoz bude obnoven z neděle na pondělí.
 • Praha se mění v evropské centrum rozvoje umělé inteligence. Další dva pražské startupy hlásí miliardové investice
  Praha je opět o krok blíže stát se evropským lídrem v rozvoji umělé inteligence (AI). Další dva pražské startupy - Rossum a Resistant AI - oznámily několikamiliardové finanční injekce od významných investorů. Na území metropole tak díky těmto mladým firmám vzniká unikátní technologický ekosystém, který může do budoucna posílit celou českou ekonomiku. Kupříkladu startup Rossum plánuje v hlavním městě vybudovat výzkumné centrum pro další vývoj své AI technologie, spolupracovat s vysokými školami a zaměstnat stovky kvalifikovaných lidí.
 • Setkání národnostních menšin letos jubilejní
  Praha jako významná evropská metropole hostí a pořádá celou řadu pravidelných velkých a významných akcí. Jednou z nich je i Setkání národnostních menšin, které má svou důležitost pro prezentaci aktivit pražských organizací národnostních menšin, ale také pro odborníky, zástupce národnostních menšin, studenty či ostatní zájemce o danou oblast.
 • Dny pěstounství: Den otevřených dveří v odboru sociálních věcí pražského magistrátu
  V Praze se od středy 20. října uskuteční Dny pěstounství, jejichž smyslem je osvěta o náhradní rodinné péči. Navazují na Týden pěstounství, který se konal v roce 2019.
 • Magistrát hl. m. Prahy zve Pražany i návštěvníky metropole:
  Přijďte si prohlédnout běžně nepřístupné prostory historických budov
 • Praha bude hostit mezinárodní konferenci o energetických společenstvích
  V Rezidenci primátora na Starém Městě se 18. října 2021 uskuteční za podpory hlavního města Prahy celodenní konference věnovaná energetickým společenstvím. Mezi řečníky vystoupí náměstek primátora pro životní prostředí Petr Hlubuček a dále odborníci z Rakouska, Německa, Chorvatska nebo Itálie.
 • Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky 2021
  Informace pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky konané ve dnech 8. a 9. října 2021
 • V Praze se bude 21. a 22. října konat konference Autismus v praxi
  Autismus v praxi je pravidelná odborná konference pořádaná Národním ústavem pro autismus, která se věnuje tématům související s problematikou poruch autistického spektra.
 • Program podpory cestovního ruchu pro rok 2022
  Hlavní město Praha usnesením Rady hl. m. Prahy č. 2374 ze dne 4. 10. 2021 vyhlašuje dotace hlavního města Prahy „Program podpory cestovního ruchu pro rok 2022“.
 • Vánoční trhy v Praze budou
  Největší Vánoční trhy v České republice na Staroměstském a Václavském náměstí se letos konat budou. Organizátorovi trhů, společnosti Taiko, to potvrdili zástupci města s tím, že může zahájit přípravy na advent letošního roku. Vánoční strom by se měl rozsvítit na Staroměstském náměstí v Praze v sobotu 27. listopadu 2021.
 • Včasná detekce „Alzheimera“ nebo inovace v polytechnickém vzdělávání: CIIRC ČVUT spolupracuje s Pražským inovačním institutem
  Memorandum o spolupráci uzavřel Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC ČVUT) s Pražským inovačním institutem (Pii) už v lednu 2021. Nyní došlo k několikanásobnému zhmotnění spolupráce na konkrétních projektech, které přinášejí přidanou hodnotu obyvatelům Prahy. První z projektů pomůže školám vytvořit podpůrné programy pro pedagogy v oblasti polytechnického vzdělávání. Druhý má za cíl vytvořit nástroj na včasnou diagnostiku neurodegenerativních chorob, např. Alzheimerovy choroby.
 • Externí spolupráce pro hodnotitele grantových Programů v oblasti zdravotnictví
  Pro zajištění maximální transparentnosti výběru projektů k podpoření grantových řízení a návrhu jednotlivých dotací spolupracuje odbor zdravotnictví Magistrátu hl. m. Prahy při hodnocení projektů s externími odborníky.
 • Sochy na nárožích Nové radnice čeká restaurování
  Železný rytíř a Rabbi Löw ben Bezalel, sochy v nadživotní velikosti, které stojí v nikách na nárožích Nové radnice směrem do Mariánského náměstí, obestavělo lešení a zakryly plachty. Stojí tady už sto let a na nich, ale i na jejich podstavcích a také na bazéncích za nimi, se podepsal nejen zub času a povětrnostní vlivy, ale i neznámí vandalové. Podle zprávy restaurátora, akademického sochaře René Tikala, potrvá obnova nejméně do konce listopadu letošního roku.
 • Soutěž EY Podnikatel roku 2021 hlavního města Prahy a Středočeského kraje právě startuje
  Společnost EY pod záštitou primátora hlavního města Prahy Zdeňka Hřiba a ve spolupráci s inovační agenturou SIC vyhlašuje již sedmnáctý ročník soutěže o titul EY Podnikatel roku hlavního města Prahy a Středočeského kraje. Nominovat inspirativní podnikatelskou osobnost může kdokoliv, podnikatelé mohou přihlásit i sami sebe. Uzávěrka přihlášek je 21. října 2021.
 • Praha představuje upravený návrh podoby Slunečního náměstí
  Institut plánování a rozvoje hl. města Prahy (IPR) představuje aktualizovaný návrh architektonicko-urbanistické studie Slunečního náměstí, jejího okolí i pěší třídy. Na jaře tohoto roku se do nové podoby lokality mohli zapojit i občané, jejichž připomínky byly do návrhu zapracovány. V další fázi tzv. participace se lidé mohou vyjádřit k náplni plánované umělecké školy i budov, které budou ve vlastnictví města, a to až do 11. října.
 • V Obecním domě se konají komentované prohlídky, k vidění je i výstava iMucha
  Pražané a návštěvníci hlavního města se mohou dozvědět zajímavé informace o secesní památce na náměstí Republiky v rámci hodinové prohlídkové trasy s výkladem. Zároveň je stále příležitost navštívit unikátní výstavu iMucha, kterou tvoří digitálně rozpohybované plakáty malíře Alfonse Muchy.
 • Praha se zapojila do Energy Cities
  Energy Cities prostřednictvím svých projektů vyzývají k udržitelným přístupům, jak se vypořádat s energií ve všech oblastech života města. Jsou příležitostí k financování neotřelých postupů a experimentování spolu s dalšími městy. Úspěšná řešení, která projekty přinášejí, jsou vzorem pro následovníky, kteří čelí podobným výzvám. Jedním z projektů je E-lab Cooperation, kterého se zúčastnilo i hlavní město Praha.
 • Newsletter pro pražské podnikatele č. 52
  Hospodářská komora a pražský magistrát přináší pražským podnikatelům další týdenní shrnutí klíčových událostí a aktualit, které se týkají byznysu na území metropole. 
 • Sbírka na obnovu chrámu sv. Michaela
  Dne 28. října 2020 postihl chrám sv. archanděla Michaela v zahradě Kinských v Praze rozsáhlý požár. Hlavní město Praha, v jehož majetku se historický chrám nachází, zahájilo dne 4. listopadu 2020 veřejnou sbírku na obnovu vyhořelého chrámu, do níž je možné přispívat na transparentní bankovní účet č. 500089822/0800. Veřejná sbírka je konána na území celé České republiky a bude ukončena dne 4. listopadu 2021.
 • Dětství bez násilí
  Program Dětství bez násilí je bezplatná služba pro děti ohrožené domácím násilím s důrazem na spolupráci s rodinu a také pedagogy. Zajišťuje ji pražské Centrum LOCIKA, které od září nově zprovoznilo platformu www.detstvibeznasili.cz, kde mohou najít okamžitou pomoc a podporu nejen děti a jejich rodiče, ale i učitelé a další profese pracující s dětmi. Od spuštění projektu se na centrum obrátilo několik desítek dětí, a to převážně ve věku 8 až 12 let.
 • Jak nakládat s odpady v mimořádné situaci?
  Ministerstvo životního prostředí připravilo pokyny k nakládání s odpady v době koronavirové pandemie. Zvláštní pozornost je třeba věnovat odpadu v domácnostech, které jsou v povinné karanténě a v domácnostech s potvrzenou nákazou.