• Upozornění – omezení dostupnosti portálu praha.eu
  Ve čtvrtek 6. května 2021 ve večerních hodinách může docházet ke krátkodobým výpadkům dostupnosti portálu praha.eu
 • Praha si připomíná hrdiny Pražského povstání
  Pietní místa můžete navštívit prostřednictvím virtuální mapy
 • Výstava Energie a civilizace
  Venkovní panelová výstava na Kampě představuje prostřednictvím textů a fotografií různé způsoby využívání energie v historických, společenských, politických a technických souvislostech a nastiňuje jejich možné dopady na naši i budoucí generace.
 • Na pracovišti pražského registru vozidel na Jarově je z důvodu karantény omezen provoz
  Magistrát hl. m. Prahy oznamuje, že od 4. května 2021 do odvolání je z důvodu karantény v souvislosti s koronavirem omezen provoz na pracovišti registru vozidel odboru dopravněsprávních činností v Praze 3 – Jarov, Osiková 2.
 • Newsletter pro pražské podnikatele č. 45
  Hospodářská komora a pražský magistrát přináší pražským podnikatelům další týdenní shrnutí klíčových událostí a aktualit, které se týkají byznysu na území metropole. 
 • Areál Pražského hradu se od 3. května 2021 opět otevírá veřejnosti
  Návštěvníkům je k dispozici infocentrum na III. nádvoří a prodejna vstupenek u Zlaté Uličky. Prohlídkový okruh zahrnuje katedrálu sv. Víta, Starý královský palác a Baziliku sv. Jiří a Zlatou uličku s věží Daliborkou. Přístupná je rovněž Jižní věž katedrály sv. Víta.
 • Zmírnění mimořádných opatření od 3. května 2021
  V Praze a dalších šesti krajích se od pondělí 3. května budou moci k prezenční výuce rotační formou vrátit žáci a studenti. Mírnější epidemiologická pravidla pro školní docházku a některé další aktivity schválila vláda ČR ve čtvrtek 29. dubna 2021.
 • Online panelová diskuze na téma: Dostupné rodinné bydlení v Praze 8
  Městská část Praha 8 eviduje více než 100 000 stálých obyvatel a nadále se rozvíjí. Jak vytvořit dobré podmínky pro život celých rodin? Jak jim nabídnout finančně dostupné a kvalitní bydlení a vybavenost? Kam se má ubírat bytová výstavba? Jaké možnosti má samospráva a jaké nástroje má využít?
 • Virtuální běh pro Paraple
  Pro všechny vyznavače pohybu je tu výzva: Zapojte se do 1. ročníku Virtuálního běhu pro Paraple a udělejte radost sobě i potřebným a můžete vyhrát let horkovzdušným balonem!
 • Balíčky pro návrat zpět do normálního života
  Vláda ČR 22. dubna představila plán kroků pro obnovování dosud omezených činností při ústupu epidemie covid-19.
 • Den Země se Signal Festivalem
  Signal Festival se vrací do veřejného prostoru Prahy. Na počest mezinárodního Dne Země umístil do areálu Výstaviště Praha instalaci The Room of Change, která sleduje změny životního prostředí na planetě Zemi.
 • Výstava Rohanský ostrov představuje historii, kulturu i přírodní unikáty Karlína a Libně
  Území Rohanského a Libeňského ostrova čeká v následujících letech postupná proměna. Proto se Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR) rozhodl území, jeho hodnoty a vývoj přiblížit veřejnosti pomocí interaktivní výstavy, která bude v místě přístupná do 31. srpna 2021. Deset zastavení představuje krajinu řeky s divokou přírodou a lidmi, kteří jsou spjati s pamětí místa, jeho historií a kulturou. Různorodost výstavy postihuje rozmanitý charakter Rohanského a Libeňského ostrova. Výstavu v květnu doprovodí také informační kontejner IPR, který se vystřídá na Karlínském náměstí a u metra Invalidovna.
 • Vodárenská věž Děvín i čerpací stanice prošly rozsáhlou rekonstrukcí
  Vodárenská věž Děvín, ikonická stavba pražské vodohospodářské infrastruktury na levém břehu Vltavy v místě zvaném Dívčí Hrady, se oblékla do nového kabátu. Stejně jako přilehlá čerpací stanice prošla v posledních dvou letech rozsáhlou rekonstrukcí. Investorem akce za více než sto miliónů korun byla Pražská vodohospodářská společnost, správce pražské vodohospodářské infrastruktury.
 • Předsudky se šíří tam, kde nejsou fakta: Kampaň proti dezinformacím o cizincích
  informační kampaň „Předsudky se šíří tam, kde nejsou fakta“ Integračního centra Praha o.p.s. má zvýšit informovanost českých občanů o životě cizinců v České republice. Kampaň tak reaguje na stále se zvyšující množství dezinformací, jimiž je mediální a veřejný prostor zaplaven.
 • Sbírka na obnovu chrámu sv. Michaela
  Dne 28. října 2020 postihl chrám sv. archanděla Michaela v zahradě Kinských v Praze rozsáhlý požár. Hlavní město Praha, v jehož majetku se historický chrám nachází, zahájilo dne 4. listopadu 2020 veřejnou sbírku na obnovu vyhořelého chrámu, do níž je možné přispívat na transparentní bankovní účet č. 500089822/0800. Veřejná sbírka je konána na území celé České republiky a bude ukončena dne 4. listopadu 2021.
 • PVK a PVS spouští společný vyjadřovací portál. Výrazně urychlí vyřízení žádostí
  Pražské vodovody a kanalizace (PVK), provozovatel městské vodohospodářské infrastruktury, a její správce, Pražská vodohospodářská společnost (PVS), spustily do ostrého provozu vyjadřovací portál, který umožňuje elektronickou formou podávat žádosti o vyjádření k projektové dokumentaci nebo také k činnostem nad již realizovanými vodovodními a kanalizačními přípojkami.
 • Soutěž pro děti a mládež: Po stopách totalitní minulosti
  Vydejte se na cestu historií. Po stopách totalitní minulosti. Své zážitky zpracujte formou výtvarnou, literární či multimediální a své práce přihlaste do soutěže do 30. dubna 2021. Autoři nejzajímavějších děl budou oceněni a jejich práce představeny na výstavě.
 • Sbírka pro humanitární pomoc Arménům
  Pomoci válkou postiženým obyvatelům Náhorního Karabachu a Arménie je cílem veřejné sbírky, která byla zahájena v těchto dnech.
 • Dětství bez násilí
  Program Dětství bez násilí je bezplatná služba pro děti ohrožené domácím násilím s důrazem na spolupráci s rodinu a také pedagogy. Zajišťuje ji pražské Centrum LOCIKA, které od září nově zprovoznilo platformu www.detstvibeznasili.cz, kde mohou najít okamžitou pomoc a podporu nejen děti a jejich rodiče, ale i učitelé a další profese pracující s dětmi. Od spuštění projektu se na centrum obrátilo několik desítek dětí, a to převážně ve věku 8 až 12 let.
 • Jak nakládat s odpady v mimořádné situaci?
  Ministerstvo životního prostředí připravilo pokyny k nakládání s odpady v době koronavirové pandemie. Zvláštní pozornost je třeba věnovat odpadu v domácnostech, které jsou v povinné karanténě a v domácnostech s potvrzenou nákazou.