• Žáci a studenti mohou stále soutěžit ve vědomostním kvízu o bezpečném chování na internetu
  V rámci 7. ročníku projektu Kraje pro bezpečný internet je možné zúčastnit se aktualizovaných soutěžních kvízů, které jsou určeny především pro žáky a studenty základních a středních škol. Soutěž trvá až do konce února 2021. Nesoutěžně jsou kvízy a videospoty určeny i pro rodiče, pedagogy, sociální pracovníky, policisty a seniory.
 • PVK a PVS spouští společný vyjadřovací portál. Výrazně urychlí vyřízení žádostí
  Pražské vodovody a kanalizace (PVK), provozovatel městské vodohospodářské infrastruktury, a její správce, Pražská vodohospodářská společnost (PVS), spustily do ostrého provozu vyjadřovací portál, který umožňuje elektronickou formou podávat žádosti o vyjádření k projektové dokumentaci nebo také k činnostem nad již realizovanými vodovodními a kanalizačními přípojkami.
 • 12. pražské mezioborové onkologické kolokvium PragueONCO
  PragueONCO je multidisciplinární konference, která přináší možnost setkávání nejen onkologů a radioterapeutů, ale také celého širokého spektra představitelů medicínských disciplín zasahujících do onkologie. Její letošní ročník se uskuteční ve dnech 20. – 22. ledna vzhledem k epidemické situaci virtuálně.
 • Kam s vánočními stromky?
  Vyhozené vánoční stromky lze odložit na sídlištích vedle veřejně přístupné popelnice nebo kontejneru na směsný odpad, v činžovní či rodinné zástavbě k nejbližším kontejnerům na tříděný odpad.
 • Soutěž pro děti a mládež: Po stopách totalitní minulosti
  Vydejte se na cestu historií. Po stopách totalitní minulosti. Své zážitky zpracujte formou výtvarnou, literární či multimediální a své práce přihlaste do soutěže do 30. dubna 2021. Autoři nejzajímavějších děl budou oceněni a jejich práce představeny na výstavě.
 • Pražský inovační institut posílil Tomáš Lapáček. Bude řídit klíčový inovační projekt
  Vedení Pražského inovačního institutu (Pii) rozšířil od 1. ledna 2021 Tomáš Lapáček. Bude řídit klíčový projekt na podporu výzkumu, podnikání a inovací v metropoli - Prague Smart Accelerator II (PSA). Jeho úkolem bude mimo jiné vybudovat Regionální inovační značku Prahy a zlepšit spolupráci výzkumu a podniků v hlavním městě. Osmatřicetiletý Lapáček do Pii přišel z Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR), kde téměř čtyři roky působil jako ředitel sekce strategií a politik.
 • Primátor Hřib vyhlásil Osobnosti neziskového sektoru pro rok 2020
  Každoroční anketu Osobnost neziskového sektoru pořádá Asociace nestátních neziskových organizací v České republice. Vyhlášení prvních tří zvolených osobností roku 2020, které se letos z důvodu karanténních opatření muselo uskutečnit online formou, se ujal primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib.
   
 • Sbírka pro humanitární pomoc Arménům
  Pomoci válkou postiženým obyvatelům Náhorního Karabachu a Arménie je cílem veřejné sbírky, která byla zahájena v těchto dnech.
 • Praha podpořila filmaře. Rozdělila skoro pět milionů
  Nadační fond Praha ve filmu Prague Film Fond podpořil v letošní druhé výzvě šest projektů, které se natáčely nebo budou natáčet v hlavním městě, rozdělil mezi ně nadační příspěvky v celkové výši 4,7 milionu korun. Praha ve filmech nebo seriálech musí představovat sebe samu, projekty musí být zahraniční provenience nebo vznikat v koprodukci s Českou republikou a mířit do mezinárodní distribuce.
 • Podpora personálu pražských nemocnic
  Pražské nemocnice za sebou mají velice náročný rok. Výkony a osobní nasazení personálu nemocnic jsou v souvislosti s pandemií COVID-19 naprosto výjimečné.
 • Bitva na Bílé hoře nově v projektu Prague Histories
  Projekt Prague Histories prostřednictvím mobilní aplikace přibližuje historické události v Praze. Zájemci tak mohou navštívit místa, odkud existuje fotografická nebo filmová dokumentace dané události.  Jako doplněk nabízí aplikace relevantní textové informace a u novějších a výkonnějších mobilních zařízení také 3D objekty umístěné v prostoru pomocí technologie rozšířené reality. Události jsou zpracovány formou stezek, ke kterým nově přibyla bitva na Bílé hoře.
 • Jak se v Praze stavělo v roce 2020?
  Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR) vydal analýzu aktuálních developerských projektů výstavby bytových domů v Praze za rok 2020.
 • Dětství bez násilí
  Program Dětství bez násilí je bezplatná služba pro děti ohrožené domácím násilím s důrazem na spolupráci s rodinu a také pedagogy. Zajišťuje ji pražské Centrum LOCIKA, které od září nově zprovoznilo platformu www.detstvibeznasili.cz, kde mohou najít okamžitou pomoc a podporu nejen děti a jejich rodiče, ale i učitelé a další profese pracující s dětmi. Od spuštění projektu se na centrum obrátilo několik desítek dětí, a to převážně ve věku 8 až 12 let.
 • Jak nakládat s odpady v mimořádné situaci?
  Ministerstvo životního prostředí připravilo pokyny k nakládání s odpady v době koronavirové pandemie. Zvláštní pozornost je třeba věnovat odpadu v domácnostech, které jsou v povinné karanténě a v domácnostech s potvrzenou nákazou.