Letošní ročník připravila nezisková organizace Tichý svět ve znamení českého znakového jazyka a cílem je seznámit společnost s půvabem a rozmanitostí znakového jazyka a také se zajímavými důvody, proč se tento vizuální jazyk začít učit a co jeho studium přináší.

V rámci kampaně Deafember  se 12. září od 17:00 hodin uskuteční on-line lekce znakové řeči (vzhledem k omezené kapacitě je nutná registrace na tichyjazyk@tichysvet.cz).

V Praze bude jedním z vrcholů letošní kampaně jedinečná akce Znak-up night 2 na lodi Tajemství na Vltavě ve čtvrtek 21. září. Součástí programu budou tři v současnosti velmi oblíbené zábavné žánry spojené se slovem: storytelling, slam poetry a stand-up. Vše tlumočené do českého znakového jazyka. Vystoupí známé i méně známé osobnosti, například Anantol Svahilec, Jakub Žáček nebo Tereza Bonaventurová. Večerem diváky provede neslyšící moderátor z Tichých zpráv Matěj Čipera.

Tichý svět

Organizace Tichý svět poskytuje osobám se sluchovým postižením všestrannou podporu v podobě sociálních služeb a realizuje různé programy a projekty zaměřené na oblast zaměstnávání, dalšího vzdělávání a zvyšování informovanosti, na podporu rovného přístupu k informacím a službám. Obhajuje práva a zájmy osob se znevýhodněním, rozvíjí a podporuje individuální odpovědnost jednotlivců. Vytváří vlastní hospodářskou činnost, přičemž provozuje první pražskou kavárnu a cukrárnu s neslyšící obsluhou a pořádá také kurzy znakové řeči.