Komentované prohlídky Obecního domu s průvodci se konají pravidelně v anglickém a českém jazyce a trvají přibližně hodinu. K dispozici jsou i doprovodné tištěné texty až v devíti světových jazycích. Trasa vede ze Smetanovy síně přes cukrárnu, Slovácký salonek, Salonek Boženy Němcové, Orientální salonek, Grégrův sál, Palackého sál, Primátorský sál, Riegrův sál až do Sladkovského sálu. Vstupenky je možné zakoupit na pokladně Obecního domu i online na webových stránkách www.obecnidum.cz.

Unikátní výstava nazvaná iMucha zase nabízí zcela nový a technologiím 21. století odpovídající pohled na celosvětově nejkomplexnější sbírku českého secesního malíře Alfonse Muchy, jejíž základy položil bývalý tenista Ivan Lendl. Díky profesionálně zpracovanému digitálnímu rozpohybování Muchových plakátů se už od léta roku 2020 návštěvníci ocitají tváří v tvář oživlým modelkám, jsou obklopováni výjevy ze Slovanské epopeje a promlouvá k nim dokonce sám Mucha. Expozice čítá bezmála 240 nejpoutavějších artefaktů. Otevřeno je denně od 10:00 do 19:00 hodin. Více informací je k dispozici na webu.

Budova Obecního domu stojící na náměstí Republiky je nejznámější secesní stavbu v Praze. Řadí se mezi národní kulturní památky a slouží především k pořádání koncertů, výstav, plesů nebo módních přehlídek. Kromě sálů se zde nachází i salonky a restaurace. Provoz celého objektu řídí hlavním městem zřízená společnost Obecní dům.

V Obecním domě se konají komentované prohlídky, k vidění je i výstava iMucha