Během podzimu se v areálu zahradnictví vybudovalo dočasné zázemí pro pracovníky stanice i léčebné prostory a voliéry pro zvířecí pacienty. Provoz stanice nemusí být tedy po dobu stavby přerušen a ani stavební práce v jinonickém areálu nebudou komplikovat léčení pacientů. Ročně stanice ošetří více než 5 000 živočichů (v roce 2022 to bylo 5 175 živočichů 125 různých druhů). Aby mohla i během stavebních prací poskytovat zraněným živočichům adekvátní péči v celém rozsahu, byl přesun stanice na dočasné působiště mimo stavbu nevyhnutelný.

Stále platí, že pokud najdete nějakého zraněného volně žijícího živočicha, nejlepší možný postup je zavolat na nonstop linku záchranné stanice 773 772 771, kde se s vámi operátor domluví na dalším postupu.

Stejně jako v Jinonicích ani nynější dočasný léčebný areál v Ďáblicích není přístupný veřejnosti, ale pokud do stanice přijedete například se zraněným živočichem, můžete cestu samozřejmě spojit s návštěvou prodejny zahradnictví, která je hned vedle.

Stavba nového zázemí v Jinonicích by měla být zahájena v únoru a předpokládaná doba výstavby je 18 měsíců. Investorem stavby je hlavní město Praha (odbor investiční Magistrátu hl. m. Prahy).

Nová adresa, kontakt:

Záchranná stanice hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy

K Zahradnictví 582, Praha 8 – Střížkov (mapa)

Navigace - příjezd (mapa)

Nonstop pohotovostní linka 773 772 771

Další informace na stránkách Lesů hl. m. Prahy.