Archiv: listopad 2002 - listopad 2006

Celkový počet: nejméně 50
Na stránce:
 • 16. 7. 2009 Pražský magistrát organizuje podzimní konferenci TeleCities
  Praha pořádá ve dnech 12. – 14. října ve spolupráci s mezinárodní organizací EUROCITIES a se Svazem měst a obcí ČR konferenci s názvem „Spolupráce a vyšší efektivnost poskytování veřejných služeb“. Odborníci i političtí představitelé evropských měst, států i asociací samospráv v rámci konference představují příklady zajímavých projektů dotýkajících se problematiky modernizace veřejné správy a poskytování služeb občanům s využitím informačních technologií. Diskutují také o trendech, strategiích i výzvách, které tato aktuální tématika přináší v celoevropském kontextu.
 • 10. 11. 2006 Pozvánka na slavnostní zahájení 9. ročníku Prague Fashion Week
  Primátor Pavel Bém zahájí prezentaci 50 modelů 10 předních českých návrhářek: Hany Havelkové, Radky Kubkové, Jaroslavy Procházkové, Michaely Bakotové, Taťány Kováříkové, Moniky Drápalové, Heleny Fejkové, E.daniely, Hany Sedláčkové a Denisy Nové.
 • 8. 11. 2006 Slavnostní shromáždění ke Dni diabetu
  Dnes proběhlo v Praze v Brožíkově síni Staroměstské radnice slavnostní shromáždění k letošnímu Dni diabetu, který je stanoven na 14. listopadu. Při této příležitosti byla předána ocenění a čestná uznání. Svaz diabetiků ČR poděkoval udělením čestného uznání i radní hl. m. Prahy Haně Halové za její práci pro diabetiky.
 • 7. 11. 2006 Výměna soch na Mostecké věži
  Dnes začala rozhodující fáze výměny soch na Mostecké věži Karlova mostu. Při této příležitosti zde proběhlo „Setkání s odborníky“, kterého se zúčastnil i náměstek primátora hl. m. Prahy Jan Bürgermeister.
 • 7. 11. 2006 Pozvánka na setkání s odborníky na Mostecké věži
 • 3. 11. 2006 Primátor hl. m. Prahy Pavel Bém svolal na 14.00 hodin Bezpečnostní radu hl. m. Prahy v souvislosti s dnešní hromadnou dopravní nehodou na magistrále - na ulici Wilsonově ve směru na Prahu 7.
 • 3. 11. 2006 Rozjíždí se stavba další části městského okruhu: Malovanka – Pelc-Tyrolka (aktualizováno)
  Spolupráci na jedné z nejnáročnějších dopravních staveb v metropoli – části městského okruhu v úseku Malovanka – Pelc-Tyrolka dnes podepsali pražský primátor Pavel Bém a generální ředitel Metrostavu Jiří Bělohlav. Dvacetimiliardová investice města se týká úseku o celkové délce 6382 metrů, z čehož 5500 metrů je vedeno tunelovým komplexem Blanka se čtyřmi mimoúrovňovými křižovatkami. Termín dokončení je stanoven na rok 2011, na jehož sklonku by tak měl být zprovozněn městský okruh od Strahovského tunelu po Pelc-Tyrolku.
 • 2. 11. 2006 Zkouška poplachových sirén
  Dnes ve 12.00 hodin se uskuteční pravidelná zkouška funkčnosti systému varování. Na území hl. m. Prahy se na dobu dvou minut rozezní 413 sirén.
 • 31. 10. 2006 Cena Franze Kafky letos putuje do Japonska: panu Haruki Murakamimu
  Literární cenu Franze Kafky dnes vpodvečer v Brožíkově síni Staroměstské radnice z rukou náměstka pražského primátora Rudolfa Blažka převzal nejvýznamnější japonský spisovatel současnosti, pan Haruki Murakami. Porota soutěže letošního laureáta vybrala z dvanácti celosvětově známých spisovatelů. Zřizovatelem Ceny je Společnost Franze Kafky, spolupořadatelem hlavní město Praha a pražský primátor nad soutěží tradičně přebírá záštitu.
 • 30. 10. 2006 Největší justiční areál v zemi je v Praze Na Míčánkách
  Největší justiční areál v ČR, kam se sestěhují čtyři obvodní soudy a čtyři státní zastupitelství, dnes ráno slavnostně otevřel ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil, ombudsman Otakar Motejl, náměstek pražského primátora pro oblast právní a bezpečnostní Rudolf Blažek a další. Na místě bývalých kasáren Jana Roháče z Dubé vyrostl investicí 2,5 mld. korun moderní komplex, který zajistí kvalitní pracovní podmínky až pro tisíc lidí a přispěje ke zvýšení efektivity našeho soudnictví.
Celkový počet: nejméně 50
Na stránce: