Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 80
Na stránce:
 • 14. 12. 2010 Zastupitelé dnes o čistírně odpadních vod nejednali
  Zasedání hl. m. Prahy, které bylo svoláno na žádost klubu TOP 09, dnes nejednalo o zrušení tendru na přestavbu čistírny odpadních vod. Zastupitelé si totiž neschválili program mimořádného jednání. Při diskusi o programu řada z nich konstatovala, že TOP 09 nepředložila prakticky žádné podklady, na jejichž základě by se dalo o problému jednat.
 • 14. 12. 2010 Praha vyhlašuje grantové řízení v oblasti životního prostředí
  Hl. m. Praha vyhlásí do 21. 12. 2010 grantové řízení na podporu projektů ke zlepšení stavu životního prostředí hl. m. Prahy pro rok 2011 (s ukončením realizace v roce 2012). Rozhodli o tom na svém dnešním zasedání pražští radní. Pro granty v oblasti životního prostředí se v rozpočtu hl. m. Prahy na příští rok předpokládá částka 10 mil. Kč.
 • 14. 12. 2010 Praha se připojila k Deklaraci „EUROCITIES“ o klimatických změnách
  Rada hl. m. Prahy dnes schválila Deklaraci o klimatických změnách. Tato deklarace byla vypracována v rámci asociace evropských měst EUROCITIES jako dokument, který má poukázat na provázanost evropské, národní a regionální politiky v oblasti životního prostředí, mobility, územního plánování a energetiky. Cílem deklarace je dosáhnout lepší koordinace při zmírňování nežádoucích projevů městského klimatu, redukci skleníkových plynů a zlepšení kvality ovzduší, mobility a energetické bezpečnosti na místní úrovni.
 • 10. 12. 2010 Hradní stráž oslavila 92. výročí svého vzniku
  Na I. nádvoří Pražského hradu se dnes konal slavnostní nástup 110 příslušníků Hradní stráže, která si tímto aktem připomněla 92. výročí svého vzniku. Aktu se zúčastnil ministr obrany Alexandr Vondra, primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda a arcibiskup Dominik Duka.
 • 10. 12. 2010 Pražský registr řidičů během dnešní mimořádné úřední doby uspokojil všechny příchozí
  Praha vyšla vstříc řidičům, kterých se týká povinná výměna řidičských průkazů, a rozšířila úřední dobu na pracovišti registru řidičů v budově Škodova paláce. Dnes, v mimořádných úředních hodinách od 7.00 do 14.00, přišlo do registru 1 298 řidičů, všichni byli bez problémů odbaveni.
 • 9. 12. 2010 Slovanská epopej zatím zůstává v Moravském Krumlově
  Dohodl se na tom pražský primátor Bohuslav Svoboda na setkání se starostou Moravského Krumlova Tomášem Třetinou. V nejbližších dnech proto odjede na tamní zámek restaurátor, který odplombuje zabalená plátna a zkontroluje stav pláten.
 • 9. 12. 2010 Oznámení tiskového mluvčího pražského magistrátu
  Tiskový mluvčí Magistrátu hl. m. Prahy Jiří Wolf sděluje, že primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda dosud neukončil rozhovory s příslušnými řediteli odborů Magistrátu hl. m. Prahy. Rozhodnutí bude konkretizováno během zítřejšího dne.
 • 9. 12. 2010 Oprava vozovky ulice 5. května
  O tomto víkendu bude omezen provoz ve směru z centra na komunikaci 5. května v úseku od nájezdu z Jižní spojky po ulici Ryšavého. Důvodem omezení je frézování odvodňovacích kanálků vozovky.
 • 9. 12. 2010 Oprava Nuselského mostu začne na jaře
  Námraza způsobila v průběhu noci zpožďování tramvajové dopravy, do ranního výjezdu už byla i situace v tramvajové dopravě v normálu. Problémy se zatékáním vody do elektriky metra v Nuselském mostu jsou pro tuto chvíli vyřešeny, doprava na trase C byla obnovena včera v 19. hodin. Jak dnes potvrdil první náměstek primátora Karel Březina, oprava dilatací Nuselského mostu začne na jaře a most bude opravován tak, že mimo noci bude zachována průjezdnost v celé šíři vozovky.
 • 8. 12. 2010 Vozovky v Praze jsou sjízdné se zvýšenou opatrností, MHD nemá výraznější problémy
  Technická správa komunikací hl. m. Prahy průběžně provádí likvidační posyp na komunikacích I. II. a III. pořadí. Vozovky na území hlavního města Prahy jsou převážně se zbytky rozbředlého sněhu, sjízdné se zvýšenou opatrností. Dopravní obslužnost prostředky městské hromadné dopravy je zajišťována v plném rozsahu.
Celkový počet: nejméně 80
Na stránce: