Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 90
Na stránce:
 • 7. 12. 2010 K povinné výměně zbývá v Praze necelých 59 tisíc řidičských průkazů
  Podle informace registru řidičů odboru dopravně správních agend Magistrátu hl. m. Prahy zbývá pražským řidičům vyměnit necelých 59 tisíc průkazů, kterým končí platnost 31. 12. 2010. Pražský registr řidičů vyšel motoristické veřejnosti vstříc a rozšířil běžnou úřední dobu (pondělí – čtvrtek) ve Škodově paláci v Jungmannově ulici o pátek a sobotu. V těchto mimořádných úředních hodinách je vyřizována pouze agenda související s povinnou výměnou řidičských průkazů.
 • 7. 12. 2010 Aktuální opatření Prahy v současné sněhové kalamitě
  Pracovní skupina pro dopravu Krizového štábu hl. m. Prahy na dnešním odpoledním jednání přijala některé nová opatření. Jedním z nich je, že Technická správa komunikací hl. m. Prahy bude postupně, jak se budou uvolňovat mechanismy z komunikací zařazených v systému zimní údržby, pluhovat i komunikace nižších tříd, které v plánu zimní údržby zařazeny nejsou.
 • 7. 12. 2010 Kompetence týkající se životního prostředí dočasně přebírá první náměstek primátora
  Vzhledem k rezignaci Lukáše Plachého na funkci člena Rady hl. m. Prahy dnes pražští radní rozhodli o svěření jeho kompetencí v oblasti životního prostředí dočasně do působnosti prvního náměstka primátora hl. m. Prahy Karla Březiny.
 • 7. 12. 2010 Schváleny termíny jednání Rady a Zastupitelstva
  Noví pražští radní dnes schválili kalendář zasedání Rady hl. m. Prahy a Zastupitelstva hl. m. Prahy na první pololetí roku 2011. První jednání Rady v novém roce proběhne v úterý 12. ledna.
 • 7. 12. 2010 Primátor svolal druhé jednání Zastupitelstva na příští úterý
  Primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda dnes na žádost 26 zastupitelů za stranu TOP 09 svolal 2. jednání Zastupitelstva hl. m. Prahy. Jednání proběhne příští týden, v úterý 14. 12. 2010, od 9.00 hodin ve Velké zasedací síni Nové radnice.
 • 7. 12. 2010 Praha začne svážet sníh z dalších městských částí
  Náměstek primátora Karel Březina dnes rozhodl, že Praha začne svážet sníh z ulic a veřejných prostranství i v Praze 2 a částečně v Praze 3.
 • 7. 12. 2010 Odvoz sněhu z centra Prahy pokračuje
  Technická správa komunikací hl. m. Prahy má v ulicích všechny stroje, chodníky uklízí ručně stovky lidí a několik desítek mechanismů, z centra odváží sníh na náplavku u Nemocnice Na Františku. Hasiči vyjíždějí k odstraňování sněhu ze střech na veřejných budovách, zásahy komplikují zaparkované automobily.
 • 7. 12. 2010 Pořiďte si kupon MHD včas, jinak budou fronty!
  Včasným nákupem kuponu MHD se mohou cestující vyhnout zbytečným frontám. V průběhu prosince a na přelomu roku se to týká až 200 000 lidí! Elektronické jízdné je možné pořídit až se šedesátidenním předstihem. Kupony na příští rok je tedy možné pořizovat již nyní. Nejjednodušší možností nákupu stále zůstává e-shop Dopravního podniku.
 • 6. 12. 2010 Odvoz sněhu z centra Prahy
  Technická správa komunikací hl. m. Prahy zahájila dnes kolem 17. hodiny odvoz sněhu z centra Prahy. Nejprve je na řadě ulice 28. října, náměstí Republiky, Václavské náměstí a ulice Na Příkopě. Sníh se podle Plánu zimní údržby bude odvážet na náplavku u Nemocnice Na Františku.
 • 6. 12. 2010 Sociální výbor jednal o dotacích MPSV a opatřeních pro osoby bez přístřeší
  V dnešních dopoledních hodinách se sešel Výbor pro sociální politiku Zastupitelstva hlavního města Prahy. Členové výboru jednali o financování sociálních služeb v Praze a o krizových opatřeních pro osoby bez přístřeší.
Celkový počet: nejméně 90
Na stránce: