Archiv tiskových zpráv (Portál hlavního města Prahy)

Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 100
Na stránce:
 • 6. 12. 2010 Doprava v Praze je v normálu
  Pracovní skupina pro dopravu Krizového štábu hl. m. Prahy na dnešním ranním jednání konstatovala, že dopravní provoz v Praze je, s přihlédnutím k zimnímu období, v normálu. Pokračuje úklid chodníků a tramvajových ostrůvků. Náměstek primátora Karel Březina poděkoval všem pracovníkům, kteří se na zvládnutí sněhové nadílky minulých dnů podíleli. Pražanům poděkoval za to, že ve zvýšené míře využívali hromadnou dopravu a omezili jízdy automobily.
 • 5. 12. 2010 Začíná Chanuka, letošní Menoru rozsvítil primátor Bohuslav Svoboda
  Již po třinácté byla na pražském Palachově náměstí rozsvícena veřejná Menora, která je symbolem židovského svátku Chanuka. Letošní menoru slavnostně rozsvítil primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda spolu s Rabbi Manis Barashem.
 • 3. 12. 2010 Primátor stanovil priority Rady hl. m. Prahy
  Primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda stanovil programové priority v prvních 100 dnech Rady hl. m. Prahy. Chce provést audit důležitých zakázek, smluv a dalších majetkových transakcí města z minulosti. Zároveň chce vypsat výběrová řízení na vedoucí pozice Magistrátu hlavního města Prahy a také zjednodušit a zeštíhlit řídící strukturu magistrátu. Dále jde o vytvoření programu "Praha bez korupce!". Pražský primátor chce také vytvořit poradní orgán Rady hlavního města Prahy - Pražskou radu pro výzkum a ekonomiku a vytvořit Pražskou radu hospodářské a sociální dohody (krajskou tripartitu).
 • 3. 12. 2010 Po dnešku mají radní rozděleny kompetence
  Rada hl. m. Prahy na dnešním jednání schválila působnost primátora a jednotlivých náměstků a radních hlavního města Prahy.
 • 3. 12. 2010 Rozpočet Prahy na rok 2011 projedná zastupitelstvo v únoru
  Městská rada dnes schválila nový harmonogram prací pro sestavení konečné verze návrhu rozpočtu vlastního hlavního města Prahy na rok 2011, který nahradil harmonogram schválený v červnu letošního roku. Stanovuje termíny projednání návrhu rozpočtu v jednotlivých orgánech hl. m. Prahy a předložení jeho konečné verze 17. února Zastupitelstvu hl. m. Prahy.
 • 3. 12. 2010 Dopravní podnik se zapojí do projektu GIVEaHAND
  Rada hl. m. Prahy se dnes rozhodla doporučit přidružené členství Dopravního podniku hl. m. Prahy v projektu nové navigační technologie GIVEaHAND. Město zároveň poskytne stávající mapové podklady ve svém vlastnictví pro vývoj a testování této aplikace. Zapojení Dopravního podniku hl. m. Prahy do projektu by mohlo významně přispět ke snahám o umístění sídla evropského satelitního projektu Galileo v Praze.
 • 3. 12. 2010 Praha se po sněhové nadílce vrátila do normálu
  Pracovní skupina pro dopravu Krizového štábu hl. m. Prahy na dnešním ranním jednání konstatovala, že dopravní provoz v Praze je, s přihlédnutím k zimnímu období, normální. Městská hromadná doprava nemá větší potíže, dodržování jízdních řádů je mírně zpožděné. Největší problémy stále působí řidiči automobilů, kteří nerespektují dopravní značení nebo stav komunikace. O víkendu posílí Praha kapacity veřejné hromadné dopravy
 • 2. 12. 2010 Primátor Svoboda děkuje občanům za pochopení mimořádné situace a všem za nasazení sil při řešení sněhové kalamity
  Pracovní skupina pro dopravu Krizového štábu hl. m. Prahy na podvečerním jednání konstatovala, že problémy v dopravě na území Prahy se během odpoledne zmírnily. Městská hromadná doprava jezdí bez větších problémů. Předpověď počasí pro Prahu nepředpokládá další vydatné sněžení, nízké teploty však zřejmě zpomalí úklid sněhu. Vedení Prahy proto i nadále žádá řidiče o ohleduplnost, aby omezili jízdy po městě a nekomplikovali provoz městské hromadné dopravy a údržbu komunikací. Obrací se také na všechny, kteří se chystají na vánoční nákupy do metropole, aby maximálně využili městskou hromadnou dopravu.
 • 2. 12. 2010 Opencard rozšiřuje přepážky
  Služby opencard v Jungmannově ulici nově nabídne více přepážek. Odbavování také urychlí další hostesky. Díky novým opatřením se zmenší fronty a za hodinu tak bude možné navíc vydat v Adrii až 50 nových karet.
 • 2. 12. 2010 Vítězové projektu Dětský čin roku 2010
  Šestý ročník celorepublikového projektu Dětský čin roku zná své vítěze. Ocenění v sedmi soutěžních kategoriích projektu převzali vítězové 1. prosince 2010 na Staroměstské radnici v Praze. Předávání předcházel slavnostní oběd s dětmi a známými patrony projektu v restauraci Střelecký ostrov. Zakladatelem a hlavním partnerem projektu je společnost Whirlpool CR. Slavnostního předávání cen se za Hl. m. Prahu zúčastnila předsedkyně Výboru pro výchovu a vzdělávání ZHMP Marie Kousalíková.
Celkový počet: nejméně 100
Na stránce: