Archiv tiskových zpráv (Portál hlavního města Prahy)

Archiv tiskových zpráv

Celkový počet: nejméně 110
Na stránce:
 • 2. 12. 2010 Praha žádá řidiče: Buďte disciplinovaní a omezte i nadále jízdy svými auty
  Praha od včerejšího večera zápolí se sněhem. Náměstek primátora Karel Březina svolal pracovní skupinu krizového štábu již včera večer, další jednání proběhlo dnes ráno. Ze zpráv zástupců dopravního podniku, TSK a dalších složek vyplynulo, že největším problémem byly v průběhu noci i dnes kamiony a nákladní vozy, které na některých místech zablokovaly tramvajové tratě i jízdní pruhy.
 • 1. 12. 2010 Boris Šťastný rezignoval na funkci radního hl. m. Prahy
  Rezignaci na místo radního hl. m. Prahy předal dnes Boris Šťastný primátorovi hl. m. Prahy Bohuslavu Svobodovi.
 • 1. 12. 2010 Pražským primátorem je Bohuslav Svoboda
  Zastupitelstvo hl. m. Prahy na ustavujícím zasedání v úterý 30. listopadu 2010 zvolilo primátorem hl. m. Prahy Bohuslava Svobodu. Náměstky primátora se stali Karel Březina, Josef Nosek, Antonín Weinert a Ivan Kabický, radními hl. m. Prahy Petr Dolínek, Alexandra Udženija, Lukáš Kaucký, Radek Lohynský, Lukáš Plachý a Boris Šťastný.
 • 30. 11. 2010 Informace k jednání pražského zastupitelstva
  Zasedání Zastupitelstva hl. m. Prahy pokračuje od 14. hodin. Prostor vyhrazený pro veřejnost je v této chvíli již plně obsazen, další občané mohou být do něho vpuštěni v okamžiku, kdy se nějaké místo uvolní.
 • 29. 11. 2010 Ustavující zasedání Zastupitelstva hl. m. Prahy
  Veřejné ustavující zasedání nového pražského zastupitelstva, zvoleného v říjnových volbách, se bude konat v úterý 30. listopadu 2010 od 10.00 hodin ve Velkém jednacím sále Nové radnice na Mariánském náměstí. Zasedání zastupitelstva nebude předcházet předání osvědčení novým zastupitelům na Staroměstské radnici, jak bylo dříve avizováno.
 • 29. 11. 2010 Pravidelná zkouška sirén
  Ve středu 1. prosince 2010 proběhne na celém území České republiky pravidelná zkouška provozuschopnosti jednotného systému varování a vyrozumění. Ve 12.00 hodin se rozezní sirény, které budou vysílat zkušební nepřerušovaný tón po dobu 2 minut. Na území hlavního města Prahy budou těsně před polednem na zkoušku lidé upozorněni prostřednictvím elektronických „mluvících“ sirén. Informace zazní v českém a anglickém jazyce.
 • 28. 11. 2010 Praha je na sníh připravena, Magistrát žádá řidiče, aby zvážili nutnost jízd automobily
  Na základě pokynu pražského primátora Pavla Béma svolal ředitel odboru krizového řízení Magistrátu hl. m. Prahy Petr Beran na dnešní odpoledne pracovní skupinu Krizového štábu hl. m. Prahy, která projednala připravenost hlavního města na sněhovou situaci. Představitelé složek odpovědných za zimní úklid, bezpečnost, dopravu a dalších organizací informovali o opatřeních přijatých v souvislosti s výstrahou meteorologů před vydatným sněžením, které má zasáhnout celou republiku v noci na pondělí.
 • 24. 11. 2010 Primátor se setkal s Jeho královskou Výsostí Henri I.
  Primátor hl. m. Prahy Pavel Bém se dnes setkal s Jeho královskou Výsostí Henri I. – velkovévodou Lucemburska a jeho delegací.
 • 24. 11. 2010 Vánoce se blíží
  Magistrát hl. m. Prahy připravuje pro všechny Pražany a návštěvníky metropole několik akcí, které jsou již tradičně spojeny právě s adventem a vánočním časem. K těm nejaktuálnějším patří např. sobotní rozsvícení vánočního stromu na Staroměstském náměstí a zahájení vánočních trhů.
 • 24. 11. 2010 Projekt opencard je legální a legitimní!
  Projekt opencard je legální a legitimní. S tímto závěrem skončila kontrola Úřadu pro ochranu osobních údajů (Úřad). Jeho předseda v něm potvrdil, že rozhodnutí hl. m. Prahy zpracovávat osobní údaje v rámci Pražského centra kartových služeb není v rozporu se zákonem.
Celkový počet: nejméně 110
Na stránce: