Pracovní skupina pro dopravu Krizového štábu hl. m. Prahy na podvečerním jednání konstatovala, že problémy v dopravě na území Prahy se během odpoledne zmírnily. Městská hromadná doprava jezdí bez větších problémů. Předpověď počasí pro Prahu nepředpokládá další vydatné sněžení, nízké teploty však zřejmě zpomalí úklid sněhu. Vedení Prahy proto i nadále žádá řidiče o ohleduplnost, aby omezili jízdy po městě a nekomplikovali provoz městské hromadné dopravy a údržbu komunikací. Obrací se také na všechny, kteří se chystají na vánoční nákupy do metropole, aby maximálně využili městskou hromadnou dopravu.

 

„Po dohodě s generálním ředitelem Dopravního podniku hlavního města Prahy Martinem Dvořákem bude na oba víkendové dny bude posílen provoz zejména metra a tramvají. Rád bych proto požádal návštěvníky, kteří budou do hlavního města přijíždět automobily, aby vozidla nechali na záchytných parkovištích P+R a k cestě do centra použili metro,“  řekl primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda a dodal: „Chtěl bych poděkovat veřejnosti za pochopení mimořádné situace a všem za úsilí při řešení sněhové kalamity.“

Jak zdůraznil náměstek primátora Karel Březina: „Dopravní situace se v Praze zlepšila, městská hromadná doprava funguje bez větších problémů, komunikace I. a II. pořadí se daří udržovat sjízdné, kolem 22. hodiny bude moci Technická správa komunikací začít s ošetřením komunikací III. pořadí. Mohu konstatovat, že problémy nemají ani záchranné složky, záchranka vyjíždí k případům v rámci limitu, mimořádné události nezaznamenali ani hasiči ani policie. I já všem děkuji.“

Občané se mohou obracet s dotazy a podněty na bezplatnou informační linku Magistrátu hl. m. Prahy 800 100 991, která je nepřetržitě v provozu. Do dnešní 18. hodiny její obsluha zaznamenala téměř 800 telefonátů.

Na informační lince Dopravního podniku 296 19 18 17 je rovněž nepřetržitá služba a lze na ní získat aktuální informace o provozu MHD v Praze.

K dalšímu jednání se pracovní skupina pro dopravu Krizového štábu hl. m. Prahy  sejde v pátek 3. prosince 2010 v 8.30 hodin, po jednání bude vydána tisková zpráva.

Příloha: Informace účastníků pracovní skupiny o vývoji situace a opatřeních

 

 

V  Praze 2. 12. 2010