Obleva a namrzající déšť způsobily mimořádné zhoršení podmínek i na komunikacích v Praze, které pokryla ledovka. Technická správa komunikací má v terénu veškerou techniku k ošetření komunikací, v této situaci nelze i přes veškerou snahu zabránit, aby některé úseky zůstaly neošetřené. 

 

"V terénu je všechna dostupná technika, ráno v 5 hodin budou všichni zaměstnanci TSK povolání k ošetření chodníků na provozně důležitých místech, tak aby byla co nejlépe zabezpečena cesta Pražanů do zaměstnání," informoval tiskový mluvčí MHMP JIří Wolf.

"Nicméně vyzýváme obyvatele, aby, pokud mohou, omezili cesty po městě, a prosíme všechny, aby se ať na chodnících, tak komunikacích, pohybovali opatrně," žádá veřejnost 1. náměstek primátora hl. m. Prahy Karel Březina.  

Jak informoval tiskový mluvčí TSK Tomáš Mrázek, pohotovost pro techniku k ošetření komunikací byla vyhlášena s předstihem a v 17.45 hodin vyjely sypače na komunikace l. pořadí, v 19.30 hodin na komunikace II. pořadí. V terénu je celkem 130  sypačů.

Aktuální zprávy o situaci bude zítra, tj. v pátek 7. ledna 2011, od 6.30 hodin poskytovat médiím tiskový mluvčí Technické správy komunikací Tomáš Mrázek - tel. 602 767 808.

 

 

V Praze 6. 1. 2011