Primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda se dnes setkal s hejtmanem Jihomoravského kraje a předsedou Asociace krajů České republiky Michalem Haškem. Na schůzce se jednalo o Praze jako o novém sídle Asociace krajů i o Slovanské epopeji.

 

„Hlavním obsahem schůzky bylo vymezit postup, jak vyřešit technické věci při stěhování Asociace krajů na Pražskou radnici i členství hlavního města v Asociaci,“ řekl primátor hl.  m. Prahy Bohuslav Svoboda, který Asociaci krajů před nedávnem nabídl využít prostory pražského magistrátu pro své sídlo.

Setkání primátora s hejtmanem Jihomoravského kraje Michalem Haškem Asociace krajů má příští týden v plánu složité jednání s ministrem zdravotnictví Leošem Hegerem o řešení aktuální krize lůžkových zdravotnických zařízení, při kterém se dílčí informace z jednotlivých krajů zhodnotí. Hlavním cílem bude vymezit patřičné kroky, aby občané a pacienti jednotlivých krajů měli zajištěnou kvalitní lékařskou péči. Primátor tuto problematiku bude řešit už příští úterý s pražskými lůžkovými zdravotnickými zařízeními.Setkání primátora s hejtmanem Jihomoravského kraje Michalem Haškem Na dnešním jednání se řešily i otázky vztahů mezi Hlavním městem Prahou a Jihomoravským krajem, respektive Moravským Krumlovem, ve kterém se stále nachází expozice Slovanská epopej od Alfonse Muchy. Primátor Bohuslav Svoboda se s hejtmanem Michalem Haškem dohodli, že situace budou nadále řešit.

„Dohodli jsme se, že během jednoho měsíce vytvoříme společnou pracovní skupinu odborníků, nikoliv politiků, která bude pod vedením Hlavního města Prahy, za účasti Jihomoravského kraje, města Moravský Krumlov a Galerie hlavního města Prahy, řešit celou situaci kolem Slovanské epopeje,“ řekl hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek.

Setkání primátora s hejtmanem Jihomoravského kraje Michalem Haškem „Další termín jednání o budoucím umístění Slovanské epopeje odhaduji přibližně na konec letošního léta. Do té doby bude výstava děl Alfonse Muchy probíhat na zámku v Moravském Krumlově,“ dodal pražský primátor Bohuslav Svoboda. 

Primátor potvrdil, že v tomto roce zůstane Slovanská epopej ještě v Moravském Krumlově. Momentálně Praha vyčkává na výsledek posudku, který určí, v jakém stavu jsou jednotlivá plátna Slovanské epopeje. Po zjištění jejich stavu bude výstava na zámku opět probíhat za normálních podmínek.

   

 

 

Fotogalerie

 

 

V Praze 7. 1. 2011