Rezidence primátora hl. m. Prahy

Primátorská rezidence vznikla v roce 1928 jako součást Městské knihovny v Praze, zařizování a výzdoba byla dokončena v roce 1930. Autorem projektu celé budovy je František Roith, interiéry jsou ukázkou stylu art deco. Sloužila a slouží i nyní zejména k protokolárním a reprezentačním účelům. V letech 1994-1995 prošla generální obnovou, jejíž součástí byla citlivá restaurace veškeré umělecké výzdoby a nezbytná modernizace technického zázemí. Tolik stručně - při prohlídkách s průvodci se samozřejmě dozvíte víc.

Na Den otevřených dveří jsou připraveny skupinové prohlídky 1. patra rezidence, kde jsou reprezentační prostory – velký sál, jídelna, několik salonků a malá zimní zahrada.

Na prohlídku je třeba rezervace – rezervační systém je k dispozici na adrese:

https://www.prague.eu/rezidence.

Rezervace budou ukončeny do naplnění kapacity, nejpozději 25. října v 16:00 hodin.

Nová radnice

V Nové radnici bude otevřen s volným přístupem Velký jednací sál v 1. patře. Kdo z Vás, kolegyně a kolegové, tady ještě nebyl - má příležitost.

Budova Nové radnice je „o pár let starší“, projektoval ji architekt Osvald Polívka, dokončena byla v roce 1911. Určena byla pro městské úředníky – sídlil zde berní úřad. Dnešní zastupitelský sál vznikl přestavbou původní dvorany s typickými bankovními přepážkami a skleněným zastřešením po válce, kdy se do Nové radnice ze zničené Staroměstské radnice přestěhoval pražský magistrát.    

Bezbariérový přístup je v zadní části budovy – z ulice U radnice.

Znáte Škodovy salonky?

Tzv. Škodovy salonky tvoří pět propojených místností v 1. patře Škodova paláce. Palác byl postaven jako administrativní budova ředitelství Škodových závodů v Plzni podle návrhu architekta Pavla Janáka v letech 1924-1926 a salonky byly zařízeny jako reprezentační prostory továrníka Škody. 

Zachovaly se i přes různé stavební zásahy v objektu a díky skvělé restaurátorské práci získaly opět původní lesk a krásu, ať už jde o dřevěné obložení stropů a stěn s uměleckými řezbářskými detaily, nebo lustry, nábytek, tapiserie a další vybavení.