Symbolické zahájení se uskuteční za účasti dětí z MŠ Řásnovka a žáků Školy Jaroslava Ježka. Dále vystoupí hudební soubor Cukr, klavírista Patrik Kačo, trio Temperament 430 a Vinohradské mažoretky.

O víkendech adventní atmosféru zpestří tematický hudební program. Na pódiu se vystřídá téměř dvacítka hudebních uskupení, představí se dětské pěvecké sbory, taneční skupiny či dětské divadélko.

Mariánskému náměstí s osmi vánočně nazdobenými stánky, které budou otevřeny každý den od 11:00 do 19:00 hodin, dominuje osmimetrový smrk, jehož komorní rozsvícení se uskuteční zítra v 18:00 hodin.

Vaše ratolesti určitě potěší moderní dřevěný betlém z modřínu starého více než 120 let, na kterém řezbář Ondřej Kužel z Dobré Vody u Hořic pracoval téměř půl roku.

Další novinkou určenou dětskému publiku je umístění kouzelné Kapličky, v níž si všichni příchozí budou moci napsat tajné přání na nekonečný papír a zazvonit na zvonek, aby se vyplnilo.

Ve stáncích najdete typicky vánoční sortiment. Adventní věnce, květiny, ozdoby, svíčky či originální šperky, sklo, textil a dřevěné loutky, to vše a mnoho dalšího na Vás bude čekat, pokud se rozhodnete na Mariánské náměstí zavítat v předvánoční i sváteční době.

Bližší informace o programu naleznete na vanoce.praha.eu.