Reynolds KORANTENG, moderátor
Pražský magistrát od zítřka uzavře jeden jízdní pruh na Smetanově nábřeží. V něm pak vyrostou zahrádky restaurací a barů. Město tak chce podpořit jejich majitele a provozovatele, které postihla opatření během pandemie. Ale řadě lidí to vadí, protože se obávají chaosu v dopravě.

Marek BRUNA, redaktor
Část nábřeží, kterým denně projedou tisíce aut, zaplní od soboty zahrádky místních kaváren. Míst k posezení tady bude zhruba 150. Průjezdný bude jen jeden pruh.

Adam SCHEINHERR, náměstek primátora hl. m. Prahy /Praha Sobě/
Je to i v rámci podpory ekonomiky a zlepšení veřejného prostoru. O víkendech plánujeme různé kulturně společenské akce.

Marek BRUNA, redaktor
Zhruba dvousetmetrový úsek od kavárny Slavia po konec parku Národního probuzení budou muset řidiči objíždět minimálně do konce září. Auta budou muset ve směru od Národního divadla tento úsek objet přes Divadelní ulici, případně přes ulici Karolíny Světlé. Místním se to ale příliš nezamlouvá.

mluvčí
Spousta z nich nebude vědět, že musí odbočit do Divadelní, tady zjistí, že je přikázaný směr, tak to budou objíždět přes Malou Stranu.

mluvčí
Když už tady chtějí mít nějaký kavárničky, tak by bylo lepší úplně tady mít klídek a zavřít oba dva ty pruhy.

Adam SCHEINHERR, náměstek primátora hl. m. Prahy /Praha Sobě/
Většina aut už dnes jezdí Divadelní ulicí. Je tam snadná objížďka, takže nepředpokládáme nějaké zásadní dopravní komplikace.

Marek BRUNA, redaktor
Části koalice je taky proti srsti rychlé zavedení omezení. Tvrdí, že na omezení by se měly dohodnout všechny 3 subjekty pražské koalice.

Jiří POSPÍŠIL, europoslanec /TOP 09/
Byli jsme připraveni třeba spustit zkušební provoz, například dát takováto omezení na víkendy a slavnostní a sváteční dny, ale nebyli jsme hlavně připuštěni k žádné debatě.

Marek BRUNA, redaktor
Tramvaje budou přes Smetanovo nábřeží jezdit dál v obou směrech bez omezení. Marek Bruna, televize Nova.