Monika NOVÁKOVÁ, redaktorka
Místo aut předzahrádky restaurací. Omezení provozu na Smetanově nábřeží platí od 23. května. Původně mělo koncem září skončit.

Adam SCHEINHERR, náměstek pražského primátora /Praha sobě/
My jsme to od začátku říkali, že pokud vlastně ten režim se osvědčí, takže automaticky to bude pokračovat dále.

Monika NOVÁKOVÁ, redaktorka
Před omezením se tady křižovatce tvořila kolona aut, když řidiči odbočovali doleva. Teď je podle vedení magistrátu provoz bezpečnější.

Adam SCHEINHERR, náměstek pražského primátora /Praha sobě/
Jednak je to mnohem přehlednější ta křižovatka a zároveň tramvaje, které tam dříve byly zpožďovány, tak tam nestojí v kolonách.

Monika NOVÁKOVÁ, redaktorka
Změny ale vyvolaly kritiku Prahy 1. Stěžují si, že je vedení magistrátu o prodloužení omezení provozu na nábřeží neinformovalo.

Richard BUREŠ, člen rady MČ Praha 1 /ODS/
To prodloužení je pro nás, pro nás překvapení, měli jsme ji mít v minulém týdnu, ale to bylo z různých důvodů přesunuto na příští týden jednání, abysme vyhodnotili tak, jak jsme požadovali ta tvrdá data.

Monika NOVÁKOVÁ, redaktorka
Pražští politici řešili Smetanovo nábřeží taky na zastupitelstvu. 11. června měli dokonce mimořádné jednání. Diskutovali několik hodin. A hádala se nejen opozice, ale taky koalice. Město taky plánuje rozšířit tramvajové ostrůvky na zastávce Malostranská a Staroměstská, zároveň má vzniknout nová zastávka na Smetanově nábřeží a u Žofína. Monika Nováková, Česká televize.