Lukáš KUBÁT, redaktor
Od soboty má dojít k uzavření části Smetanova nábřeží, namísto aut budou v tomto jízdním pruhu předzahrádky.

Adam SCHEINHERR, náměstek primátora hl. m. Prahy /Praha Sobě/
Jedná se o 200 metrový úsek jednoho jízdního pruhu mezi mostem Legií a Divadelní ulicí, který se dá objet Divadelní ulicí právě či případně Karolíny Světlé. Tento jízdní pruh jsem byl požádán místními podnikateli, zda by nemohl zde vzniknout veřejný prostor a nabídli jsme tedy pro to, aby tam vznikly zahrádky restaurační a zároveň aby tam probíhaly různé kulturní akce.

Lukáš KUBÁT, redaktor
A právě kvůli uzavření části Smetanova nábřeží se rozhořel spor v koalici a také mezi hlavním městem a Prahou 1.

Jiří POSPÍŠIL, předseda zastupitelského klubu /Spojené síly pro Prahu/
Omezování dopravy v pražském centru je těžká politická otázka a koaliční partneři by se na ní měli domluvit. Tady jednostranně pan Scheinherr bez dohody s námi chce uzavřít část nábřeží. My jsme jasně říkali, že to chceme prodiskutovat s odborníky, že pro nás je také důležitý souhlas Prahy 1 a ne to takto v uvozovkách pirátsky v zásadě neférové vůči koaličním partnerům udělat.

Richard BUREŠ, radní MČ Praha 1
My jsme pouze na jednání s panem náměstkem tuto myšlenky zaslechli a čekali jsme, že budeme mít možnost se k ní vyjádřit, což se bohužel nastalo. Na Smetanově nábřeží na tomto kousku nebydlí žádný občan a zcela logicky toto opatření svede dopravu do ulice Karolíny Světlé, to znamená do rezidenční ulice, kde skutečně lidé bydlí a vlastně to přesune tu dopravu jim pod okna, takže to vidíme jako nešťastné.

Adam SCHEINHERR, náměstek primátora hl. m. Prahy /Praha Sobě/
Jsou rozmístěny po celém okolí v ulicích mobilní sčítače dopravy, takže budeme ihned jakékoliv komplikace řešit.

Lukáš KUBÁT, redaktor
Uzavřena pro automobily by měla být tato část Smetanova nábřeží minimálně do konce září.