Natálie FORSTEROVÁ, moderátorka
Na lince pražského metra B přibývají bezbariérové nájezdové rampy. Ty usnadní například nevidomým nebo vozíčkářům vstup do soupravy metra. Právě handicapovaní lidé si totiž často stěžovali na velké mezery mezi soupravou a nástupištěm. V tuto chvíli Dopravní podnik nechal rampy umístit do šesti stanic a v plánu jsou další.

Jan VARGA, moderátor
Gabriela Knapová je upoutána na vozík a linku metra B by ráda využívala například pro příjezd do svého zaměstnání. V minulosti ale volila jiné způsoby dopravy, vadily jí totiž překážky, které musel zdolávat, jako je velká mezera mezi nástupištěm a soupravou metra a také šesti centimetrový výškový rozdíl. Tyto problémy teď začal Dopravní podnik řešit umístěním bezbariérových nájezdových ramp.

Gabriela KNAPOVÁ, vozíčkářka
Je to moc milý a příjemný vylepšení. Já teda znám jenom ta lišta, že je až k těm dveřím, tak samozřejmě je taky fajn, ale tohle, to jsem byla moc mile překvapená, úplně vlastně v jedný rovině jsem vystoupila bez sebemenší dopomoci. Fakt je to perfektní.

Adam SCHEINHERR, náměstek primátora hl. m. Prahy /Praha Sobě/
Je tam dán takovej speciální koberec, který vlastně se téměř až dotýká toho vagonu, ale zároveň ho nepoškozuje a tím pádem opravdu ten nájezd je bezpečný a plynulý a vlastně bude i vyhovovat maminkám s kočárky.

Jan VARGA, moderátor
Práce se v řešení inspirovala ve španělské Barceloně, kde se potýkali se stejným problémem a vyřešili ho podobnými rampami. Ty jsou teď v Praze umístěny na šesti stanicích metra B, a to na Smíchovském nádraží, Můstku, Palmovce, Florenci, Černém Mostě nebo Hůrce.

Adam SCHEINHERR, náměstek primátora hl. m. Prahy /Praha Sobě/
Je to teda nastaveno podle toho, kde se nejvíce vyskytují vozíčkáři nebo kde jsou nějaké destinace, kam často jezdí. A je to samozřejmě děláno v těch stanicích, kde ten bezbariérový přístup existuje.

Jan VARGA, moderátor
Vedení města bude s umisťováním nájezdových ramp pokračovat také v letošním roce. Na výběru stanic spolupracuje s Asociací pražských vozíčkářů.