Moderátor Eva Perkausová:

Tento víkend měla původně skončit oprava Barrandovského mostu v Praze. Řidiči se ale do všech pruhů prý vrátí až na konci září.

Moderátor Roman Šebrle:

A bohužel to není jediné místo v metropoli, kde se motoristé musí obrnit trpělivostí. S přicházejícím podzimem čeká hlavní město kromě stávajících dopravních komplikací dalších téměř 50 omezení.

Adam Scheinherr /Praha sobě/, náměstek pražského primátora:

Tato etapa bude trvat 110 dní.

Autor Jan Hošek:

To jsou slova náměstka pro dopravu Adama Scheinherra před začátkem samotné rekonstrukce jižní části Barrandovského mostu. S koncem července ale přišly 1. problémy a rekonstrukce nabrala zdržení 27 dnů.

Adam Scheinherr /Praha sobě/, náměstek pražského primátora:

A samozřejmě, že nejsem spokojený s tím, že dochází k prodloužení, ale myslím si, že to stojí za tu dobu těch několik desítek let, o kterou prodloužíme životnost mostu.

Autor Jan Hošek:

Problém byl nejdříve s přepínacími kabely, které se musely nahradit, a poté nerovnost, změna plánů a využití nového vysokorychlostního betonu, který má zvýšit životnost mostu o desítky let.

Neuveden:

Podívejte, ten beton má totiž sobě, jen třeba takový malý kousek tisíce ocelových jehliček, které zajistí jeho pružnost. Tím pádem nepraskne, když po něm pojede hodně těžké auto.

Autor Jan Hošek:

A tady jsou další místa, kde řidiči musejí počítat s dopravním omezením i po skončení prázdnin. Průmyslová, Kbelská, Bucharova nebo třeba Želivského.

Barbora Lišková, mluvčí Technické správy komunikací hl. m. Prahy:

Přistoupíme k rozšíření Strakonické v 2. etapě. Což je ten jediný úsek, který zůstal 2pruhový. Připravujeme zásadní jsme stavbu ulice Bucharova, kde budeme navyšovat mimoúrovňovou křižovatku, a kde přistavíme napojovací jízdní pruh na Rozvadovskou spojku.

Autor Jan Hošek:

Částečně je také omezen průjezd do 9. září křižovatkou Černokostelecká a Průmyslová. Oprava křižovatky pokračuje také na ulici Poděbradská, Kbelská a Průmyslová. Omezený průjezd je i na Olšanském náměstí, kde se odstraňují následky havárie kanalizace. Se zúžením do 1 jízdního pruhu musí řidiči počítat na Basilejském náměstí v ulici Jana Želivského, a to až do konce října.