Lukáš KUBÁT, redaktor
Praha bude mít jednotný informační a orientační systém. Ten má pomoci s orientací v ulicích a především ve veřejné dopravě. Nezmění jen vzhled jednotlivých prvků, ale zejména kvalitu a rozsah poskytovaných informací.

Adam SCHEINHERR, náměstek primátora hl. m. Prahy /Praha Sobě/
To, že přijedete do nějaké stanice metra, kde jste dlouho nebyli a vlastně bloudíte, abyste našli ten správný výstup nebo našli právě ten správný směr k vašemu autobusu, kam se chystáte přestoupit. Nevíte přesně, z jakého směru od jakého označníku vám odjede ta vaše linka do toho žádaného směru. Toto všechno má obsáhnout právě v budoucnosti nastavený jednotný informační systém.

Lukáš KUBÁT, redaktor
Nový informační systém by tak měl usnadnit cestování Pražanům, ale především i mimopražským nebo turistům. Orientační systém se změní nejen v metru, v ulicích nebo na zastávkách, ale třeba i v samotných dopravních prostředcích.

Adam SCHEINHERR, náměstek primátora hl. m. Prahy /Praha Sobě/
Jednotně vlastně v každém autobuse bude nějakej navigační prvek, třeba LCD obrazovka, která nám řekne vlastně, kde máme přesně vystoupit. Poradí nám, jaké přestupy tam budou a abysme věděli, že když tady vystoupíme, tak že tam bude do pár minut nějaký autobus a nebudeme tam muset třeba půl hodiny čekat.

Lukáš KUBÁT, redaktor
Konkrétní podoba orientačního systému bude vybrána v graficko-designérské soutěži.

Petr TOMČÍK, ředitel, ROPID
Která bude teď následovat. Budeme na ní pracovat opětovně se všemi městskými organizacemi, ať už je to Dopravní podnik, TSK nebo Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy. Budeme pracovat na zadání pro tuto soutěž. Ta soutěž bude mezinárodní a otevřená.

Lukáš KUBÁT, redaktor
Ropid, který má celou soutěž na starosti, počítá, že graficko-designérská soutěž bude vypsána během jarních měsíců.