Jaroslav ŠETLÍK, redaktor
V Bubenečském tunelu probíhá testovací provoz zařízení, které má posílit signál pro navigace. Vedení Prahy chce tímto krokem předejít situacím, kdy řidiči kvůli ztracenému signálu v navigaci neví, který výjezd z tunelu mají použít, mohou zazmatkovat a ohrozit tak bezpečnost provozu v tunelech.

Adam SCHEINHERR, náměstek primátora hl. m. Prahy /Praha Sobě/
Normálně když vjedete do tunelu, tak vlastně navigace ztratí signál satelitní, tím pádem vlastně jenom nějakou zkušeností dopočítává, kde se možná nacházíte, ale v podstatě neví přesnou polohu. My bysme vlastně chtěli, aby obzvláště v tunelovém komplexu, kde máme spousta výjezdů a křižovatek, aby ty navigace měly přesnou polohu a tím pádem vlastně mohli řidiče navigovat přesně tam, kam chtějí jet.

Jaroslav ŠETLÍK, redaktor
V měsíčním testovacím provozu jsou aktuálně 3 zařízení. 2 z nich jsou nainstalovány v Troji, vždy v každém tubusu jedno a třetí zařízení posílí signál u výjezdu na Letnou.

Adam SCHEINHERR, náměstek primátora hl. m. Prahy /Praha Sobě/
Když sem řidič přijede nebo přiblíží se tady před ten výjezd, tak najednou jeho navigace vlastně chytne satelitní signál, rozpozná polohu kde je a dám mu to, takže řidič bude vědět, kde se najednou nachází a bude moci snadno vyjet.

Jaroslav ŠETLÍK, redaktor
Zařízení byla instalována vždy během nočních uzávěr tunelů, kdy standardně probíhá čištění kamer a další údržba.

Barbora LIŠKOVÁ, mluvčí, Technická správa komunikací Praha
Zhruba v průběhu prosince se instalovala část zařízení na povrchu a nyní v této noční uzávěře se pouze doinstaloval poslední ze snímačů a poslední vlastně část toho opakovače, který je umístěn v tunelu.

Jaroslav ŠETLÍK, redaktor
Pokud bude testovací provoz úspěšný, plánuje Technická správa komunikací instalovat tato zařízení také k dalším výjezdům z tunelu v celém tunelovém komplexu Blanka.