David WILCZEK, redaktor
S velkými problémy zejména v ranních hodinách se potýkali řidiči v Praze a okolí. Dopravu komplikoval napadaný sníh, který v noci na pondělí zasypal celé Česko. Na některých místech se tvořila také ledovka. Komplikacím museli čelit i řidiči městské hromadné dopravy, spoje tak nabíraly zpoždění.

Adam SCHEINHERR, náměstek primátora hl. m. Prahy /Praha Sobě/
Většina problémů vzniká například na výhybkách, které jsou projížděny automobily. Ty výhybky zapadnou. Velké díky patří řidičům tramvají, kteří vlastně odvádí teďko na každé křižovatce velké úsilí, ale tomu se vlastně nedá předejít.

David WILCZEK, redaktor
Podle meteorologů napadlo přes noc až 9 cm sněhu. Pražští silničáři proto do ulic vyslali veškerou techniku, tedy 73 sypačů i 53 menších strojů.

Josef SINČÁK, předseda představenstva TSK hl. m. Prahy
Lokální problémy se vyskytovaly mezi půl pátou až, dejme tomu, osmou - půl devátou. Tam se potom směřovaly prioritní kapacity v rámci koordinace na štábu zimní údržby.

David WILCZEK, redaktor
Nepříznivý stav se v hlavním městě podařilo stabilizovat v dopoledních hodinách. Podle náměstka primátora hlavního města Prahy Adama Scheinherra byla situace vyřešena poměrně rychle, a to především díky nasazení techniky už během neděle.

Adam SCHEINHERR, náměstek primátora hl. m. Prahy /Praha Sobě/
Mezi desátou a jedenáctou si myslím, že se to začalo lámat. Téměř všechny problémy, které od rána byly, tak byly vyřešeny. My jsme měli nasazenou plnou techniku. Připravovali jsme se na to pátku, kdy jsme měli první signály od meteorologů, takže včera v noci vyjeli všichni řidiči a dnes ráno vyšli do ulic v 6 hodin všichni metači, která má hlavní město Praha k dispozici.

David WILCZEK, redaktor
Podle meteorologické předpovědi by nemělo v nadcházejících dnech sněžit. Teploty se však budou pohybovat kolem minus pěti stupňů Celsia. Technická správa komunikací bude přesto během následujících dvou týdnů v pohotovosti.