Martin KAFKA, moderátor:

Rozkopané silnice a s nimi související uzavírky často důležitých tepen v hlavním městě budou zkoušet trpělivost řidičů i během podzimu.

Gabriela LAŠKOVÁ, moderátor:

Vedle stávajících omezení se budou v následujících dnech přidávat další. Řidiče přitom nejvíce zaráží skutečnost, že na velké části takových omezení nikdo nepracuje, a jejich znovuotevření je tak v nedohlednu.

Karel ZÍDKA, reportér:

Řidiče možná nejvíce dokáží rozčílit dopravní omezení, které na první pohled nedávají smysl. Nikde ani bagr, ani sbíječka, ani lopata, ani noha. A takových opuštěných stavenišť bránících plynulému provozu je v Praze víc. Nikdo. Nikdo. Nikdo, nikdo, nikde nikdo, nikdo, jen rozčílení řidiči.

Neuvedena:

Dobytkové, takhle znepříjemňují život řidičům. Půl hodiny přes Nuselák, že se nestydí. A kde je tady nějaký pracovník, nic se tu nedělá.

Neuveden:

Bída.

Neuveden:

Neštěstí teda.

Neuveden:

Strašný je to.

Karel ZÍDKA, reportér:

Neviditelní pracovníci na uzavírkách ovšem prý mají své opodstatnění.

Adam SCHEINHERR, náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast dopravy (nestr. za Praha sobě):

My se snažíme na tohle dohlížet, když mají třeba síťaři, jak můžete vidět, prázdný výkop, ale jsou schovaní vlastně pod tou komunikací.

Karel ZÍDKA, reportér:

V Praze momentálně probíhá přes 60 dopravních akcí a uzavírek. Dalších 12 jich začne příští týden.

Barbora LIŠKOVÁ, mluvčí pražské Technické správy komunikací:

Máme celou řadu již rozjetých projektů, které si vyžádají celou stavební sezónu.

Tomáš PORTLÍK, zastupitel hlavního města Prahy (ODS):

Praze chybí to, co je důležité, a to je prostě koordinátor těch dopravních staveb. Jednotlivé busopruhy, cyklopruhy i tam, kde nemají logiku, prostě jsou příčinou toho, že prostě stojíme v zácpách a prostě dýcháme pak jako chodci emise.

Karel ZÍDKA, reportér:

Doprava v Praze je teď až o 35 % hustší než během pandemických omezení. O to víc teď kvůli rozkopaným silnicím trpí řidiči i ovzduší v Praze. Proč tedy nešlo v tak masivním měřítku opravovat Prahu loni?

Adam SCHEINHERR, náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast dopravy (nestr. za Praha sobě):

Na každou rekonstrukci potřebuje mít zhotovitelskou firmu, která má ty kapacity a zároveň musíte mít stavební povolení. My jsme dokázali některé akce přesunout z roku 21 na rok 20. U všech to samozřejmě nejde.

Karel ZÍDKA, reportér:

Dobrou zprávou je, že většina současných dopravních omezení by měla skončit do konce září. Na druhou stranu špatnou zprávou je, že by se během té doby měla objevit omezení nová. Řidiči se tak pro letošní podzim musí obrnit trpělivostí. V Praze se bude i dále místo ježdění spíš jen tak popojíždět.